افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 30 ژوئن , 2018 لینک کوتاه خبر :

خیز داعش برای محو طالبان از افغانستان!

طالبان و داعش

گروه داعش که طالبان را مانعی در برابر گسترش فعالیت‌های تروریستی خود می‌داند، اولین هدف خود را سرکوب طالبان قرار داده است.

مولوی شهزاده شاهد نماینده ولایت کنر در ولسی جرگه از آغاز عملیات‌های تهاجمی گروه تروریستی داعش علیه طالبان در ولایات شرقی کشورمان خبر داد.

وی افزود: داعش اولین هدف خود را سرکوب طالبان قرار داده است؛ زیرا این گروه طالبان را بزرگترین مانع بر سر فعالیت‌های تروریستی خود می‌داند.

نماینده ولسی جرگه تصریح کرد که گسترش فعالیت داعش و تسلط مناطق بیشتر از سوی این گروه نگرانی‌های جدی مردم کنر را برانگیخته است.

مولوی شهزاده شاهد گفت: داعش اقدامات سختی را علیه طالبان آغاز کرده است.

طالبان در چند سال گذشته بارها عملیات‌های تهاجمی شدیدی را علیه داعش در شمال و شرق افغانستان انجام دادند که با واکنش نیروهای امریکایی مواجه شد.

اعضای طالبان بارها بالای مواضع داعش در ولسوالی‌های اچین، بتی‌کوت، پیچراگام و چپرهار حمله کردند و مانع گسترش نفوذ این گروه تروریستی در شرق افغانستان شدند.

گفته می‌شود که بمباردمان طالبان توسط نیروهای امریکایی در جنگ با داعش سبب پیشروی گروه تروریستی داعش در تعدادی از ولایات شرقی افغانستان شده است.

ولسوالی اچین مرکز داعش در شرق کشورمان محسوب می‌شود که فعالیت این گروه تروریستی از این ولسوالی به سایر ولایات شرقی کشور گسترش یافته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار