افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 15 ژوئن , 2015 لینک کوتاه خبر :

خیانت به جهاد و اسلام بخاطر یک مشت دالر!

مجاهد، رییس جمهور، سیاستمدار و حتی ملتی که موجودیت خود را در وابستگی به دالرهای آمریکایی و ریال های سعودی جستجو کند و حاضر باشد برای اینکه حمایت های مالی حامیانش را از دست ندهد، به هر اقدام و هر جنایتی مُهر تایید بزند جز خیانت به اسلام و مسلمین چیزی در رگ و ریشه اش ندارد.

 

این موضوعی است که الحمدالله مردم و ملت افغانستان از آن پاک و مبرا هستند ولی متاسفانه برخی از دولتمردان افغانستان که همیشه دم از اسلام زده اند با حمایت های خود از رژیم های فاسد نشان داده اند که چه کسانی باعث تداوم آنها در قدرت شده اند.

 

یکی از این موارد اخیر، حمایت اولیه اشرف غنی از حمله آل سعود به مردم بی پناه یمن بود که اشرف غنی اثبات کرد سفرهای چند باره اش به عربستان سعودی بی ربط از حمایت های آل سعود در جریان انتخاباتی از وی نبوده و رییس جمهور حکومت وحدت ملی نیازمند تداوم ریال های بادآورده نفتی آل سعود و شیخ نشینهای خلیج فارس است.

 

و پس از این موضع گیری اشرف غنی که سعی کرد به نحوی آن را تحریف کند و حمایتش را حمایت از بیت الله الحرام نشان دهد، حمایت گلبدین حکمتیار از این جنایت آل سعود یکبار دیگر نشان داد که حتی شخصی که خود را رهبر جهاد مردم افغانستان می داند، می تواند مزدوری خود را به حد اعلا برسانند و از کودک کُشی های رژیمی مثل آل سعود هم می تواند حمایت کند و شریک جنایتهایش شود.

 

گلبدین کسی است که سالها به بهانه مبارزه با خارجی ها به ویژه آمریکاییها، با نیروهای امنیتی افغانستان جنگیده و ادعای مبارزه با اشغالگری و مبارزه با بیگانگان حزب اسلامی گوش فلک را کر کرده، اما تجاوز نظامی آل سعود و کشتار کودکان و زنان بی‌گناه یمن را تایید می کند و رسماً برای اعزام نیروی کمکی به عربستان برای حمله به یمن اظهار آمادگی می کند!

 

قطعا این حمایت گلبدین حکمتیار نشان داد که این همه سالها تامین منابع مالی حزب اسلامی افغانستان از کجا بوده است و این حزب چرا هیچگاه بر خلاف منافع آمریکا اقدامی انجام نداده زیرا ارباب همه ی شبه نظامیان حاضر در افغانستان و آل سعود یک جا می باشد در کاخ سفید.

 

حزبی یا حتی گروهی که برای به دست آوردن پول حاضر است بر روی همه ی اعتقادات و شعارهای خود پا بگذارد، اثبات می کند که جز مزدوریت هیچ برنامه ای ندارد. این نقش زمانی تکمیل شد که هفته گذشته رسانه‌ها پرده از نامه‌ای برداشتند که در آن دستگاه‌های امنیتی آل سعود به حکمتیار دستور داده بودند تا به خاطر نافرمانی دولت پاکستان در اعزام نیرو در حمله به یمن، دست به موجی از عملیاتهای انتحاری و ترور مقام ها در پاکستان بزند.

 

آیا چنین وابستگی ای جز تجارت خون و خیانت به جهاد و اسلام چیز دیگری است. قطعا این مردم هستند که در این باره نظر خواهند داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار