افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 5 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

مردم به غم جان؛ نماینده گان به دنبال عیش و نوش!

دبی

به گزارش افغان تلکس، در پی رخصتی‌های زمستانی نماینده گان ولسی جرگه بجای اینکه به ولایات خود سفر کننده و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شوند، بدنبال عیش و نوش به دبی رفته اند!
در حالی بیشتر نماینده گان ولسی جرگه برای گذراندن رخصتی‌های زمستانی خود به دبی سفر کرده‌اند که به نظر بسیاری، این نماینده گان باید از فرصت موجود برای سفر به ولایات خود استفاده کنند و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شوند.
سفارت افغانستان در دبی اعلام کرد که حدود 70 فیصد از نماینده گان ولسی جرگه برای رخصتی‌های زمستانی به دبی رفته‌اند.
این در حالی است که ولسی جرگه در حالی به رخصتی‌ رفته که هنوز جنجال‌ها بر سر درج واژه‌ افغان و قوم در تذکره‌های برقی به نتیجه نرسیده، رایزنی سران حکومت وحدت ملی برای تکمیل کابینه دولت افغانستان و معرفی آنها به ولسی جرگه برای کسب رای اعتماد ادامه دارد و حتی ادامه کار اعضای ولسی جرگه نیز غیرقانونی است.

گفتنی است که مدت قانونی هر دوره کاری ولسی جرگه پنج سال است، اما در حالی اعضای جرگه شانزدهم به کار خود در ولسی جرگه ادامه می‌دهند که هفت سال است در این چوکی ها حضور دارند.

از سوی دیگر نیز برخی از نشست‌های ولسی جرگه با غیبت عده زیادی از نماینده گان برگزار شده است و در بیشتر مواقع میزبان 60 تا 80 فیصد از نماینده گان بوده و بارها به‌ دلیل غیبت این نماینده گان بسیاری از موضوعات بررسی نشده‌ است.

برخی نیز بر این باورند که با توجه به وضعیت امنیتی افغانستان و مشکلات بسیار مردم کشور بهتر بود نماینده گان از فرصت به دست آمده برای سفر به ولایات خود برای بررسی نزدیک مشکلات و دیدار با مردم استفاده می‌کردند.

  1. Afg Nawin :

    دزدان ملت

  2. Naseerahmmad Nazari :

    جزا ما مردم هنوز کم است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار