افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 27 مارس , 2015 لینک کوتاه خبر :

خوش خدمتی اشرف غنی به مزدوران آمریکا

 

 

محترم اشرف غنی رییس‌جمهوری کشور در جریان سخنرانی خود در کنگره آمریکا نسبت به تهدید جدی داعش در مرکز و غرب آسیا به ویژه کشور ما هشدار داد و گفت: این گروه تروریستی نیروهای خود را به افغانستان اعزام کرده تا میزان آسیب پذیری نیروهای امنیتی ما را بسنجند.

 

اشرف غنی ادامه داد: افغانستان هیچ‌گاه بار دیگر میزبان تروریست‌ها نخواهد شد. من به مسلمانان در سراسر جهان تاکید می‌کنم که علیه افراط‌گرایی بپاخیزند چراکه سکوت در این باره قابل قبول نیست. اعضای طالبان باید راه خودشان را برای بازگشت به جامعه افغانستان پیدا کند و باید انتخاب کند که عضوی از القاعده نیستند بلکه متعلق به جامعه افغانستان هستند.

 

در واقع اشرف غنی با این سخنان خود تلاش فراوانی کردد تا داعش و طالبان را دو گروه مجزا از هم در افغانستان معرفی نمایند و اینگونه به همگان القا کند که جنگ جدید قدرت بین طالبان و داعش و دولت آغاز شده است! تا بدین طریق بین طالبان و داعش فرق بگذارند در حالی که حقیقت چیز دیگری است.

 

بر کسی پوشیده نیست که داعش و طالبان و القاعده را آمریکاییها درست کرده اند و عربستان سعودی و پاکستان نیز به عنوان مزدوران غرب حامی آنها بوده اند و اگر اکنون می گویند ما مخالف حضور تروریست ها در منطقه هستیم دقیقا مانند همان مبارزه ی ایتلاف غربیها علیه طالبان و داعش است که بیشتر باعث گسترش چنین تفکرات می شود تا نابودی آنها.

 

امروز تفاله‌های وهابیت با عناوینی همچون طالبان و داعش و با همکاری انگلیس، آمریکا و یهود مشغول ترویج تفکراتی ضاله‌تر و خشن‌تر از وهابیت هستند تا درست در زمانی که باید اسلام و پیامبر اکرم(ص) به عنوان رحمت للعالمین معرفی شوند، چهره‌ای خشن، تروریست و آدم کش از دین الهی به جهانیان معرفی گردد.

 

بین داعش و طالبان هیچ تفاوتی نیست نه از نظر تفکر و عقیده و نه از نظر سیاست و عملکرد. همان جنایاتی را که طالبان در زمان تاسیس خود انجام دادند از قبیل سر بریدن ها و زنده در روغن سوزاندن و کشتار دسته جمعی امروز وحشی های داعش با تنوع بیشتر انجام می دهند. سیاست و عملکردشان هم که اسلام هراسی و بدنام کردن دین مبین اسلام است که هدف اربابان غربی شان می باشد. جدای از اینکه هر دو گروه زمینه ساز حضور نظامی آمریکا در کشورهای مسلمان افغانستان، عراق و سوریه شده اند.

 

اکنون هم که اگر اشرف غنی سخن از حضور جدی داعش در افغانستان سخن می گوید نه به خاطر ایجاد روند جلوگیری از نفوذ و گسترش این گروه تروریستی در خاک افغانستان است بلکه با این سخنان به دنبال کسب روحیه نیروهای شکست خورده‌ داعش هستند تا اینگونه جلوه دهد که داعش در حال پیشروی است.

 

این موضوعات را بگذارید در کنار کمکهای مستقیم آمریکا به داعش که رسوایی آن چندی قبل با فرو ریختن سلاحهای پیشرفته از راه هوا برای تروریستهای داعش فاش شد و مقامات دولت عراق را مجبور به واکنش در این زمینه کرد. در چند سال گذشته، عین این اتفاق در کشور ما نیز رخ داده و آمریکا بارها از طریق هوا پیشرفته ترین سلاحها و امکانات را برای بخشهایی از طالبان که گاه حتی در محاصره بوده‌اند، ارسال کرده است. آخرین آنها که به جنجالی رسانه‌ای منجر شد، پرتاب کانتینرهای مملو از سلاح و تجهیزات بر فراز مناطقی در شیندند بود که این تسلیحات آمریکایی بطور ناگهانی در اختیار نیروهای ارتش ملی قرار گرفت و پس از بازرسی مشخص گردید این کانتینرها را آمریکاییها برای کمک به طالبان ارسال کرده اند.

 

به هر حال سیاست غرب همین است که با تشکیل گروه های مختلفی از جمله طالبان، القاعده، ‌دولت اسلامی عراق و شامات معروف به داعش، بوکوحرام، پ ک ک و پژاک، کوموله فدایی، الشباب (سومالی) القاعده عراق، انصار الاسلام، جبهه النصره، جنبش طالبان پاکستان، جندالله و جیش محمد (ص) و … اهداف مشخصی از جمله برپایی پرچم سلفی گری و تکفیر، باهدف نابودی اماکن مقدس و کشتار مسلمانان، موج عظیم اسلام هراسی را به راه اندازند تا از روی آوردن مردم کشورهای غربی به اسلام جلوگیری نمایند در این میان مزدوران غربی هم در لباس های مختلف خدمتگذار این جنایات هستند.

 

خلاصه ی کلام اینکه آمریکا خود سازنده و حامی همه ی گروه های تروریستی از جمله القاعده، طالبان و داعش است و اشرف غنی نیز باید بدانند که آمریکاییها به راحتی می توانند از سخنانش بهره برداری های سیاسی کنند و این سیاست مجهولش را به پای خوش خدمتی به تکفیری ها بگذارند تا دلسوزی برای مردم افغانستان. هرچند که دولت وحدت ملی نیز مانند دولت کرزی سرسپرده ی کاخ سفید است و بعید به نظر می رسد جز خدمت کردن به آمریکا هدف دیگری هم داشته باشند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار