افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 28 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

خوشحالی امریکا از قربانی شدن مردم افغانستان!

خوشحالی امریکا قربانی شدن افغانستان

پس از حمله خونین کابل، ترمپ رییس جمهور امریکا به حضور در افغانستان امیدوار شده و از دیگر کشورها هم خواسته تا به افغانستان بیایند!
رییس جمهور امریکا در اجلاس اقتصاد جهانی در سوئیس اعلام کرد که این کشور به حضور در افغانستان ادامه خواهد داد و از سایر کشورها نیز خواست که با مبارزه در افغانستان امنیت ملی خود را تقویت کنند.

دونالد ترمپ در اجلاس اقتصادی جهان در سوئیس اعلام کرد که امریکا هرگز اجازه نخواهد داد تروریست‌هایی در افغانستان تقویت شوند که خواستار قتل عام باشنده گان امریکا هستند.

وی افزود: من از کشورهای که در این مبارزه مهم ما را یاری می‌کنند تشکری می‌کنم، شما نه تنها امنیت باشنده گان کشورهای خود را تامین می‌کنید بلکه جان ملیون‌ها نفر را نیز نجات می‌دهد.

ترمپ گفت در رابطه با تروریزم موضع امریکا مشخص است پس باید از سرحدات و باشنده گان خود محافظت کند.

رییس جمهور امریکا در حالی تصریح کرده که برای تامین امنیت باشنده گان خود در افغانستان به مبارزه ادامه خواهد داد اما نکته قابل تامل اینجاست که تکلیف کشته شدن هزاران ملکی افغان در کشور چه می‌شود.

این در حالی است که پس از روی کار آمدن ترمپ نیروهای امریکایی بیشتری به افغانستان اعزام شدند و حملات هوایی به چندین برابر افزایش یافته است.

حملات تروریستی از یک طرف و حملات هوایی طیارات جنگی دیگر هر روز از مردم کشورمان قربانی می‌گیرد اما ترمپ حرفی از امنیت جانی باشنده گان افغان به میان نیاورده است.

ترمپ با افتخار تمام برای ادامه جنگ نامشروع نظامیان امریکایی در افغانستان این استدلال غیر منطقی را عنوان می‌کند که نیروهای امریکایی برای تامین امنیت باشنده گان خود در افغانستان به مبارزه با تروریزم ادامه می‌دهد.

آیا تامین امنیت باشنده امریکا وابسته به جنگ در مُـلکی است که هزاران کیلومتر از این کشور فاصله دارد.

وی سایر کشورها را نیز برای اشتراک در جنگ افغانستان تشویق می‌کند زیرا به گفته او این جنگ امنیت باشنده گان این کشورها را تامین کرده و به ملیون‌ها نفر امید می‌بخشد.

اما در واقعیت جنگ جاری در افغانستان امید ملیون‌ها افغان را به باد داده است.

رییس جمهور امریکا گفته است کشورش به از بین بردن گروه تروریستی داعش از سراسر متعهد است اما واقعیت‌ها در افغانستان خلاف این مسئله را ثابت می‌کند.زیرا نماینده گان ولسی جرگه بارها حمایت نیروهای امریکایی از گروه تروریستی داعش را در شمال و شرق افغانستان افشا کرده‌اند.

 1. دخت عرب :

  مرگ به امریکا

 2. Azim Rasa :

  دراین جای شک نیست که خواریج به خاطر منفعت شان خوش میشود به قول علامه اقبال. زخم از او سوزن از او نیشتر از او ما و جوی خون وامید رفو. ولی مسئولین باید بیدار شوند تا بکی در خواب و غفلت به سر می برد فعلاً دلش به دلار خوش هست روزی برسد که در داخل خانه خودشان انتحار صورت گیرد آنوقت پشیمانی سودی ندارد .

 3. محمد رحمانی :

  لعنت براین کثیف وهمراهانش

 4. Shabnam Tanha :

  خدا نغلت کند تو شاید مانند عیاش دیوانه را احمق

 5. خال محمد مقصوم يار :

  مرك به امريكا

 6. فرید احمد خالق یار :

  خداوند لعنتش کند مرگ بر امریکا

 7. Latif Hamdam :

  Son of beach
  ای یک حرام زاده …بی عقل است

 8. مسیح الله امان :

  باید خوشحال باشد چون دولتمردانش اورا به اهدافش میرساند

 9. عبدالغفور واحیدی :

  مرگ‌بهامریکا

 10. Omar Ameri :

  ابلیس جهان لعنت بر تو ….

 11. Farhad Rahimi :

  ﻟﻌﻨﺖ ﺑﻪ ﺗﻮﺧﺒﻴﺲ

 12. ناشناس :

  لعنت خدا بر تو باد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار