افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 17 ژانویه , 2015 لینک کوتاه خبر :

خوراک خبری که غرب به داعش می دهد

پس از آنکه گمانه زنی ها درخصوص حمله تعدادی تندروی مسلمان تحت عنوان داعش بر نشریه فکاهی شارلی ابدو بنابر انتشار تصویر توهین آمیز به نبی مکرم اسلام در قالب کاریکاتور به تایید رسید؛ این با دست پس زدن ها و با پا پیش کشیدن ها چه معنایی دارد؟!

 

مقام های فرانسوی و برخی افراطیون حاضر در دولت پاریس به خوراک خبری مد نظر خود با قربانی کردن چند ده تن از اتباع فرانسوی بدست دیگر اتباع فرانسوی دست یافتند اما گویا طمع و حرص آنان فروکش نکرده است.

 

مظلوم نمایی و قربانی منادی آزادی و حقوق بشر جلوه دادن خود از دستاویزهای پررنگ و تاریخی امریکا و اتحادیه اروپا بخصوص در تقابل با افراطی گری بنیادی در منطقه است که اینبار با حادثه انسانی در محل دفتر شارلی ابدو در پاریس به نمایش درآمد اما…

 

اما نتایج و پیامدهای آن که منجر به اسلام ستیزی گسترده در میان شهروندان فرانسوی و آلمانی شد و تشنج جامعه اروپایی از احساس مورد ظلم واقع شدن از سوی پناهندگان شرقی خود، چندان که باید و شاید عطش خودکامگی سران غرب را فرو ننشانده است.

 

از همین رو، با گذشت کمتر از یک هفته، بار دیگر این نشریه در تیراژ بالای شمارگان خود کاریکاتوری اهانت آمیز به ساحت پیامبر گرامی اسلام را در دستور کار خود قرار می دهد تا هرچه بیشتر به مقاصد خود از تنش مسیحیت و یهودیت با مسلمانان سود ببرد.

 

در هر دین و مذهب و مکتبی برخی نقاط قرمز و اشخاص یا اماکن خاص وجود دارند که هرگونه تعرض دیگر ادیان و مذاهب و مکاتب نسبت به آنان نه تنها تبعات مذهبی که سیاسی و امنیتی برجای می گذارد بنابراین در شعله این آتش دمیدن هیچ توجیهی از جانب پاریس ندارد.

 

افکار عمومی به تماشای لابی داعش و پاریس در جنگ زرگری در خیابان های غرب اعم از اروپا و امریکا نشسته اند تا بهای آن را خون افراد بیگناه و بیگانه با سیاست کثیف شریک دزد و رفیق قافله ای بدهند که به زعم خودشان منادی حقوق بشر و آزادی هستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار