افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 28 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

خواجه آصف از نتایج هم قرارداد بودن با امریکا گفت!

وزیر امور خارجه پاکستان در تازه ترین اظهاراتش درباره روابط اسلام آباد-واشینگتن تصریح کرده است پاکستان از هم قرارداد بودن با امریکا، جز خسارات فراوان، سودی نبرده است!

به نقل از رسانه های رسمی پاکستان، خواجه آصف گفته است: امریکا نباید پاکستان را مقصر و مسئول ناکامی های 16 سال اخیر خود در جنگ افغانستان بداند و باید دست از نسبت دادن اتهامات بی اساس علیه اسلام آباد بردارد.

وی همچنین در پاسخ به ادعای امریکایی مبنی بر اینکه پاکستان از طالبان افغانستان حمایت کرده و به آنها پناه می دهد، گفته است: طالبان افغانستان، مشکل امریکا و افغانستان است و نه مشکل پاکستان.

اگر امریکا به ما اعتماد ندارد، خودش بیاید و مهاجران افغان در پاکستان را به کشورشان بازگرداند.

وزیر امور خارجه پاکستان ادعاهای هفته گذشته دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا را مبنی بر این که پاکستان از تروریست ها حمایت می کند، آزار دهند توصیف کرد و گفت: 200 هزار نفر از عساکر پاکستان مشغول جنگ با تروریزم هستند و هزاران نفر از نیروهای پاکستان در این راه جان خود را از دست داده اند.

خواجه آصف ادعا کرد که طراحی و دستور انجام 90 فیصد حملات تروریستی در خاک پاکستان، از سوی عوامل و عناصری که در خاک افغانستان حضور دارند، صادر می شود.

از هفته گذشته که دونالد ترمپ در اعلام راهبرد جدید دولت واشینگتن در قبال افغانستان و جنوب آسیا، پاکستان را به صراحت متهم به حمایت از تروریزم کرد، تنش در روابط اسلام آباد-واشینگتن افزایش یافته و احساسات ضدامریکا در میان افکار عمومی پاکستان و همچنین در میان مقامات این کشور تشدید شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار