افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 6 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

خط و نشان کشیدن های دوستم برای طالبان

به توپ، تانک و قوای هوايی ضرورت ندارم، يک هزار كوماندوی رزمی و يک هزار سرباز چيريكی برای من بس است، تا نابودتان كنم.

 

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رییس جمهور اشرف غنی که برای ساماندهی اوضاع امنیتی ولایت های شمالی به فاریاب سفر کرده، یکبار دیگر بزرگ گویی کرد و مدعی شد که از یک سال پیش از مرگ ملاعمر آگاه بوده است.

 

محترم دوستم در واکنش به به پیام صوتی ملا اختر منصور رهبر جدید طالبان که گفته بود جنگ در افغانستان ادامه خواهد یافت، گفت: طالبان حتی از مرگ رهبرشان اطلاعی ندارند و با دستور بیگانگان در افغانستان می جنگند اما از این به بعد بدانند که مبارزه علیه طالبان مساوی با جهاد است.

 

البته ای کاش جنرال دوستم کمی تاریخ را دقیق تر می گفت و مدعی می شد که از شش ماه پیش از مرگ ملاعمر مطلع بوده است نه یک سال پیش. چرا که اول زمستان سال گذشته یعنی هفت ماه پیش مستقیما خطاب به ملاعمر هشدار داد که حکومت وحدت ملی با وارد کردن نیروهای نظامی جدید به میدان نبرد، مقاومت این گروه را درهم خواهند شکست.

 

آن زمان جنرال دوستم اظهار داشت: گروه طالبان و مخالفین مسلح حکومت وحدت ملی، نمی‌توانند با هراس افکنی مانع پیشرفت کشور شوند. من به مردم اطمینان می‌دهم که در کنار نظامیان برای مبارزه با مخالفان مسلح بایستم و انتقام خون شهروندان کشور را بگیرم.

 

وی افزوده بود: طالبان و مخالفان مسلح دولت بدانند که حملات آنها بی‌پاسخ نخواهد ماند و از همین جا به ملاعمر رهبر گروه طالبان و افرادش هشدار می‌دهم که به زودی نیروهای ارتش، پولیس و امنیت ملی وارد عمل خواهند شد.

 

اگر خیلی دور نرویم همین بیست روز پیش جنرال صاحب در پیامی به مناسبت عید فطر به گروه طالبان و داعش هشدار داد: تمام تان بيشتر از چند موترسايكل سوار راهزن و چند انتحاری بيش نيستيد. ملت و مردم از شما بيزار شدند، فقط حمايت برخی افراد نامعلوم در نظام و حلقات خاص را با خود داريد.

 

جنرال دوستم در این پیام خاطر نشان کرد که به توپ، تانک و قوای هوايی ضرورت ندارم، يک هزار كوماندوی رزمی و يک هزار سرباز چيريكی برای من بس است، تا نابودتان كنم. لذا از همه طالبان كه در فارياب فعاليت دارند تقاضا دارم به مناسبت عيد رمضان تسليم شوند، در غير آن سر شما مربوط به من و مال تان مربوط به بيت المال خواهد بود.

 

لذا بدون اینکه درباره این کلان گویی ها جنرال صاحب اظهار نظر کنیم، فقط یک جمله می گوییم: بیزحمت میدان نبرد را برای جنرال دوستم با طالبان باز بگذارید تا یکبار هم این مرد شعارگو وارد میدان عمل شود تا به قول معروف ببینیم چند مرده حلاج است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار