افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 2 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

خط و نشان غنی برای عاملان مرگ فرخنده

 

رییس ‌جمهور غنی شب گذشته در دیدار با شماری از اعضای شبکه زنان افغان در ارگ ریاست جمهوری، به موضوع فرخنده اشاره کرد و گفت: این موضوع تحت تعقیب بوده است و بزودی اسناد دقیق در خصوص مرتکبین و مجرمین این دوسیه ارایه خواهد شد و آنها به سزای اعمالشان می رسند.

وی با تاکید براینکه باید موانع موجود در پیش روی زنان برای پیشرفت برداشته شود، گفت: طی 15 ساله گذشته مسیرهای دشواری در راستای تامین حقوق زنان طی شده است اما موثر بوده‌اند.

غنی تاکید کرد: حرکت‌های پایدار به نهادهای پایدار نیاز دارد.

رییس جمهور افغانستان گفت: در 3 سال آینده نقشه راه وضاحتی در این زمینه فراهم شود و اجرای قانون و ایجاد توازن میان مرد و زن یک حرکت دوامدار و اراده قوی می‌خواهد.

محمد اشرف غنی افزود: پروگرام توسعه اقتصادی زنان اعلام می‌شود و در تمام برنامه‌های ملی به رشد همه جانبه زنان در تمام عرصه‌‌ها توجه صورت خواهد گرفت.

وی افزود: در شورا‌های توسعه‌ای که قرار است ایجاد شوند، زنان و مردان باید نقش مساوی داشته باشند.

رییس ‌جمهور با تاکید بر این ‌که در راستای محو خشونت علیه زنان گام‌های اساسی برداشته شود، گفت: تغییر کولتور ناپسند در این عرصه مهم است، زیرا خشونت از خانواده آغاز می‌شود و در خانواده ختم می‌گردد.

غنی همچنین با اشاره بر این ‌که در زمینه استخدام زنان در محکمه عالی و مدعی العمومی کل گام ‌های ارزنده ‌ای برداشته شده است، گفت: اکنون 200 قاضی زن داریم و باید در زمینه گماشتن بیشتر زنان در دفاتر عدلی و قضایی سراسر کشور کار صورت بگیرد.

رییس جمهور افغانستان در این دیدار همچنین به موضوع فرخنده اشاره کرد و گفت: این موضوع تحت تعقیب بوده است و بزودی اسناد دقیق در خصوص مرتکبین و مجرمین این دوسیه ارایه خواهد شد و آنها به سزای اعمالشان می رسند.

غنی خاطرنشان کرد: تمرکز در حقوق اسلامی و قوانین، مشکلات و انتقادات را کاهش می‌دهد.

رییس ‌جمهور در پایان سخنانش گفت: حکومت برای برگزاری انتخابات ولسی ‌جرگه و شورا‌های ولسوالی‌ ها اراده قوی دارد و نقش زنان در این انتخابات حتمی و حیاتی است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار