افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 30 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

خشونت علیه زنان، با آگاهی دهی عامه کاهش می یابد

پوهیالی شاه محمد خپلواک

روز گذشته درنشست مشترک رییس اطلاعات و ارتباط عامه و څارنوالی بر نحوه آگاهی دهی مؤثر جهت کاهش خشونت علیه زنان، تاکید شد.

 

پوهیالی شاه محمد خپلواک رییس اطلاعات و ارتباط عامه، خشونت علیه زنان در افغانستان را پیامد چند دهه نابسامانی اجتماعی در کشور دانست. به باور وی برای ذهنیت سازی و کاهش خشونت علیه زنان، نیاز به آگاهی دهی عامه می باشد.  وی علاوه کرد:” ریاست اطلاعات و ارتباط عامه، تمام سعی اش را می کند تا برنامه های آگاهی دهی در مورد منع خشونت علیه زنان، کارگر واقع شود. ما نشست های مشترک را با ریاست های مربوط، به منظور برآیند مؤثر آگاهی دهی برگزار می کنیم.”

 

پروین رحیمی رییس څارنوالی منع خشونت علیه زنان، آگاهی دهی شهروندان از مسایل حقوقی را یکی از راهکارهای مهم مبارزه با خشونت علیه زنان می داند. به باور وی، این برنامه ها می تواند، اعتماد مردم نسبت به څارنوالی را بیشتر سازد. وی از کارهای مهم ریاست څارنوالی منع خشونت علیه زنان در سال گذشته یاد کرد و گفت:” ما بر بنیاد تفاهمنامه با بعضی از وزارت ها برنامه آگاهی را برگزار کرده ایم. نُه برنامه از این نوع، در سه وزارت و یک اداره مستقل راه اندازی کردیم. در سال روان نیز این برنامه ها ادامه خواهد یافت.”

 

بانو رحیمی از ایجاد مرکز روان درمانی در ریاست منع خشونت علیه زنان یاد دهانی کرد. به گفتۀ وی این مرکز برای مراجعه کنندگان که از خشونت علیه زنان آسیب دیده، ایجاد شده است.

 

این نشست به منظور راه اندازی برنامه های آگاهی دهی در مورد کاهش خشونت علیه زنان، در ماه رمضان برگزار گردید. به گفتۀ مسوولان څارنوالی منع خشونت، در این ماه میزان خشونت علیه زنان بالا می رود. در این میان رویداد لت و کوب بیشتر دیده شده است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار