افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 14 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

خروج حزب اسلامی از جبهه های جنگ، فقط به دستور گلبدین!

گلبدین حکمتیار

قومندانان حزب اسلامی حکمتیار برای ترک کامل جبهه‌های جنگ منتظر دستورحکمتیار هستند.
برخی از قومندانان حزب اسلامی حکمتیار می‌گویند که در مناطق تحت کنترول آنها در شمال افغانستان پس از امضای توافقنامه صلح با دولت کابل فعالیت نظامی ندارند اما برای ترک کامل جبهه‌های جنگ منتظر دستور رهبری این گروه هستند.

آنها اظهارداشتند که برخی مناطق را تحت کنترول دارند و نیروهای دولتی و طالبان نیز در آن مناطق رفت و آمدی ندارند.

میرویس یکی از قومندانان حزب اسلامی در ولایت بغلان در این باره گفته است که بر اساس توافقنامه صلح حزب اسلامی با دولت ، اکنون جنگ علیه نیروهای امنیتی افغان را متوقف کرده‌اند.

وی افزود: مناطق بغلان و کندز در شمال افغانستان در اختیار آنها است.

عبدالله نهضت یار مسئول ولایتی حزب اسلامی در بغلان نیز گفته است که در حال حاضر بخش‎های از این ولایت در تصرف نیروهای حزب اسلامی قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد که در جنگ‎های گذشته نیروهای حزب اسلامی و دولت کابل در این مناطق درگیر شدند که تلفاتی به دو طرف وارد شده است.

عبدالستار بارز والی بغلان نیز درباره حضور افراد حزب اسلامی در این ولایت اظهارداشت که مناطق ولایت بغلان در اختیار نیروهای دولت است.

پیش از این نیز محمد امین کریم رییس هیئت مذاکره کننده حزب اسلامی با دولت افغانستان گفته بود که از زمان امضای توافقنامه صلح تمام قومندانان این حزب دست از جنگ کشیده‌اند.

وی گفته بود که افراد حزب اسلامی تامین امنیت مناطق بغلان و پلخمری را در اختیار دارند که در غیر اینصورت مردم عادی دچار مشکل می‌شوند.

برخی کارشناسان نسبت به توافقنامه صلح حزب اسلامی و دولت کابل خوشبین هستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار