افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 6 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

خروج از افغانستان در اواخر سال 2014 صورت می گیرد نه زودتر!

وزیر دفاع آلمان با اشاره به برنامه خروج نظامی این کشور از افغانستان اعلام کرد که این کشور تا پایان سال ۲۰۱۴ در افغانستان حضور خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) به نقل از فارس،  روزنامه آلمانی “فرانکفورترآلگماینه”، نوشت: ” توماس دی‌مایتزر” وزیر دفاع آلمان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، با تاکید مجدد بر پایبندی کشورش بر خروج نظامی در چارچوب زمانی اعلام شده گفت که ماموریت این کشور پیش از سال ۲۰۱۴ پایان نخواهد یافت.

بر اساس این گزارش، وی گفت: دولت فدرال آلمان بنابر مذاکراتی که در واشنگتن و پاریس انجام شد بر تسریع خروج از افغانستان در چارچوب زمانی پایبند است و خروج نظامی مطابق با توافقی که در لیسبون صورت گرفت انجام می شود؛ بر مبنای شرایط ، در اواخر سال ۲۰۱۴ و نه زودتر.

دی مایتزر گفت: ایجاد و آموزش نیروهای امنیتی افغان همچنان در راستای تحقق ثبات در این کشور پیگیری می‌شود.

پیش از این پارلمان این کشور با اکثریت آرا خواستار خروج نظامی آلمان از افغانستان شد.قرار است در جریان خروج مرحله به مرحله نظامیان از افغانستان، 5 هزار و350 نظامی آلمانی به 4 هزار و 900 تن کاهش یابد و در نهایت تا ژانویه 2013 باید شمار نظامیان آلمانی مستقر در منطقه هندوکش به 500 تن برسد.

در جریان حضور نظامی آلمان در افغانستان 52 نیروی آلمانی جان خود را از دست داده‌اند. که این موضوع ضمن انتقادهای فراوان از “آنگلا مرکل” صدراعظم آلمان، به استعفای “هورست کهلر” رئیس‌جمهور پیشین آلمان از قدرت منجر شد.

آوا پرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار