افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 16 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

خرم دستگیر: قربانی جنگ افغانستان نخواهیم شد!

خرم دستگیر

وزیر دفاع پاکستان گفت: حضور مهاجرین افغان برای ما کافی است و دیگر قصد نداریم خود را قربانی جنگ افغانستان کنیم.

به نقل از اکسپرس نیوز، خرم دستگیر اعلام کرد: شکست و ناکامی امریکا در جنگ افغانستان کاملا مشهود است و حکام ارگ سفید اینک به دنبال آن هستند تا برای شکست‌های خود مقصری پیدا کنند.

وزیر دفاع پاکستان تاکید کرد: ما خود را قربانی جنگ افغانستان نخواهیم کرد و در این راه از تهدید هیچ مُـلکی ترسی نداریم.

وی تاکید کرد: حضور سه ملیون مهاجر افغان، فشارهای سنگینی به ما وارد کرده است ، و حدود نیمی از افغانستان پناهگاه امن تروریست‌ها است زیرا حکومت وحدت ملی بر 43 فیصد خاک کشور تسلط ندارد.

عضو ارشد حزب نواز شریف گفت: متاسفانه آتش گشایی‌های بی‌دلیل هند در مناطق سرحدی پاکستان تبدیل به یک عادت شده است و آنها طی یک سال 1300 بار حریم ما را نقض کرده‌اند.

وی افزود: این حملات بی‌دلیل باعث کشته شدن 52 تن از اتباع ما و زخمی شدن 75 تن دیگر شده است.

وزیر تجارت سابق پاکستان اضافه کرد: حکام دهلی‌نو به دنبال صلح و ثبات در منطقه نیستند و سیاست‌های غلط آنها منطقه را با چالش دائمی روبرو کرده است.

خرم دستگیر گفت: ما با دستگیری جاسوس هندی در خاک خود چهره واقعی هند و سازمان استخباراتی این کشور را نشان دادیم، این درحالی است که امریکا بارها به ما گفته هند برای شما ایجاد خطر نخواهد کرد.

وزیر دفاع پاکستان ادامه داد: دلیل اصلی تنش‌های بین امریکا و پاکستان کشته شدن اسامه بن لادن در خاک ما نیست، بلکه اتهامات بی‌اساس ترمپ است.

وی گفت: ما برای بهبود روابط با ایران و روسیه تلاش خواهیم کرد و توان دفاعی خود را توسعه خواهیم داد.

تنش میان پاکستان و امریکا از پنج ماه پیش و پس از اتهامات ترمپ به پاکستان آغاز شده و با تکرار این اتهامات از سوی مقامات کشورمان و هند دامنه آن در منطقه گسترش یافت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار