افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 9 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

خبر خوش برای تولید‌کننده‌گان عمده انگور/ ساخت کشمش‌خانه در ولسوالی ده‌سبز

%da%a9%d8%b4%d9%85%d8%b4%e2%80%8c%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87

 

کشمش‌خانه‌های مذکور تحت نظارت شورا‌های انکشافی ولسوالی ده‌سبز و ریاست زراعت آبیاری و مالداری ولایت کابل اعمار و توزیع خواهند شد.

 

پروژه انکشاف کوپراتیف‌های باغداری (HCDP) وزارت زراعت آبیاری و مالداری افغانستان به تعداد ۳۷‌باب کشمش‌خانه به ظرفیت مجموعی ۳۷۰ متریک تن و ارزش مجموعی ۲۰۲۱۳۹۰۳ را در قریه‌های بندی‌خانه، تره‌خیل، کته‌خیل، بابه شیرولی پای‌منار، قلعه دشت ده‌یحیی، سرکی و قلعه حاجی‌صاحب ولسوالی ده‌سبز ولایت کابل اعمار می‌کند.

کشمش‌خانه‌های مذکور تحت نظارت شورا‌های انکشافی ولسوالی ده‌سبز و ریاست زراعت آبیاری و مالداری ولایت کابل اعمار و توزیع خواهند شد. مستفید شونده‌گان این پروژه- که تولید‌کننده‌گان عمده انگور می‌باشند- با سهم سی‌درصدی شان نقشِ مهمی را در تطبیق این پروژه ایفا می‌نمایند که با ادای سهم متذکره سرمایه دورانی در کوپراتیف‌های مربوطه شان ایجاد خواهد شد که این سرمایه آنان را قادر به انجام یک‌سری فعالیت‌های دیگر انکشافی نیز خواهد کرد. در ضمن، ایجاد کشمش‌‌خانه‌های مذکور میان مستفید شونده‌گان آن نیز یک حس قوی مالکیت و تعهد برای ایجاد کوپراتیف‌های باغداری یک‌مقصده را بوجود آورده است.

کار اعمار این کشمش‌خانه‌ها تا اخیر سال جاری میلادی تکمیل و به بهره‌برداری سپرده خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار