افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 9 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

حکومت پولیس سرحدی را با اسلحه سنگین و پیشرفته تجهیز نماید

نصیر احمد رییس ارکان کندک چهارم زون 301 پولیس سرحدی ولایت ننگرهار از حکومت می خواهد تا پولیس سرحدی را با اسلحه سنگین و پیشرفته تجهیز نماید.

 

با آنکه پولیس سرحدی از مسوولیت های سنگین و خطیری برخوردار است اما برخی از مسوولان این نیروها شکایت دارند که هنوز هم به امکانات و تجهیزات شان توجه لازم صورت نگرفته است.

 

نصیر احمد رییس ارکان کندک چهارم زون 301 پولیس سرحدی ولایت ننگرهار از حکومت می خواهد تا پولیس سرحدی را با اسلحه سنگین و پیشرفته تجهیز نماید.

 

سمونوال نصیر احمد در ولسوالی سرحدی گوشته ولایت ننگرهار روز دو شنبه گفت، نیروهای مقابل شان با اسلحه ثقیل مجهز اند:

 

” خواست سرباز، ساتنمن، افسر و همه پولیس سرحدی ما از دولت این است که باید پرسونل ما با سلاح ثقیله مجهز شود تا بتوانیم به دشمن جواب دندان شکن بدهیم. ”

 

این درحالیست که حدود یک و نیم سال قبل در درگیری میان پولیس سرحدی افغانستان و پاکستان در ولسوالی گوشته ولایت ننگرهار یک سرباز سرحدی افغان به نام قاسم خان کشته شد.

 

در این حال عبدالبصیر کامه وال قوماندان کندک چهارم زون 301 پولیس سرحدی ولایت ننگرهار گفت که فعلاً وضعیت در ساحه خوب است و نیروهای افغان توانایی ایستادگی در برابر دشمن را دارند.

 

شماری از سربازان که در ولسوالی گوشته ولایت ننگرهار مصروف انجام وظیفه هستند نیز گفتند که حکومت باید برای آنان سلاح ثقیل و امکانات بیشتر بدهد.

 

از سوی هم قومندان عمومی پولیس سرحدی می گوید که برای پولیس سرحدی طبق نیاز اسلحه توزیع شده و تلاش دارند تا سلاح های پیشرفته به دسترس شان قرار دهد.

 

پاسوال عبدالفتاح فروغ دراین مورد چنین گفت:

 

” سلاح ثقیله در جایکه ضرورت بوده آن چیزی که در دست دولت و وزارت داخله بوده برای شان از سوی قوماندان قوه سرحدی توزیع شده و فعلاً در دسترس شان است و در آینده ها هم ما در تلاش تجهیز شان هستیم. ”

 

در این حال شماری از اعضای ولسی جرگه افغانستان تجهیز بیشتر نیروهای سرحدی را یک موضوع مهم عنوان می کنند.

 

سخی مشوانی عضو کمیسیون امنیت داخلی این جرگه گفت، اگر پولیس سرحدی با وسایل پیشرفته تجهیز شوند میتوانند در تامین امنیت سرحدات نقش عمده را ایفا کنند:

 

” اگر با پولیس سرحدی کمک شود به نظر من بسیار مفید است و در خصوص امنیت کشور ما نقش مهم را میتواند بازی کند. ”

 

همواره انتقاد های وجود داشته که مخالفان مسلح دولت از آن سوی خط دیورند به افغانستان آمده و دست به فعالیت های تخریبی میزنند.

 

کار شناسان امنیتی نیز از حکومت میخواهند که پولیس سرحدی را با وسایل و اسلحه کافی مجهز سازد تا آنان بتوانند جلو ورود مخالفان مسلح دولت را از آنسوی خط دیورند بگیرند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار