افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 7 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

حکومت وحدت ملی جواب وزیر خارجۀ پاکستان را داد!

حکومت وحدت ملی ، اظهارات خواجه آصف را ناشی از واردشدن فشارهای جامعۀ جهانی بر پاکستان، مبنی بر اقدامات عملی برای مبارزه با گروه‌های هراس‌افگن مستقر در آن کشور، عنوان کرد.

به گزارش افغان تلکس، خواجه محمد آصف، وزیر خارجۀ پاکستان، روز پنجشنبۀ هفتۀ گذشته، هنگام سخنرانی‌اش در مرکز تحقیقات انستتیوت صلح ایالات متحده، با متهم‌ساختن حکومت افغانستان به فساد، ادعا کرد که اردوی آن کشور به گروه طالبان، اسلحه می‌فروشد.

آقای آصف مدعی شد: آنچه در افغانستان می‌گذرد، ابعاد زیاد دارد. یک حکومت فاسد در کابل است. ملیاردها دالر را در افغانستان تزریق کردید که به هیچ جایی نرسید. تجارت مواد مخدر ۳۷۰۰ در صد {در افغانستان} افزایش یافته است. ما شریک چنین جنایات نیستیم.

اما حکومت افغانستان، این اظهارات خواجه آصف را ناشی از واردشدن فشارهای جامعۀ جهانی بر پاکستان، مبنی بر اقدامات عملی برای مبارزه با گروه‌های هراس‌افگن مستقر در آن کشور، عنوان کرد.

جاوید فیصل، معاون سخنگوی ریاست اجرائیه گفت: مسأله بسیار روشن است، پاکستان شاید تلاش می‌کند که با چنین اظهارات، آن توجه جامعه جهانی که به دلیل حمایت پاکستان از تروریزم صورت می‌گیرد، آن را از سرش دور سازد.

به ادعای آقای فیصل، پاکستان حامی تروریستان است و تجارت مواد مخدر به دلیل موجودیت طالبان و سایر گروه‌هایی که از آدرس حکومت پاکستان حمایت می‌شوند، افزایش یافته است.

معاون سخنگوی ریاست اجرائیه گفت، مسایل داخلی این کشور مربوط به خودش است و به کسی اجازه نمی‌دهد که در این بخش مداخله کند.

او تأکید کرد که پاکستان به عوض واردکردن اتهامات بر افغانستان، در راستای مبارزه با دهشت‌افگنی گام‌های عملی بردارد.

ریاست جمهوری کشورمان هنوز در خصوص اظهارات وزیر خارجۀ پاکستان، چیزی نگفته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار