افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 1 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

حکومت وحدت ملی، فاسد ترین حکومت است!

قوماندان حزب اسلامی حکمتیار در بغلان گفت: حکومت وحدت ملی جور شدۀ دست امریکایی‌هاست.

یک قومندان حزب اسلامی در ولایت بغلان که به گفتۀ خودش یک شمار زیادی از تفنگنداران مسلح دارد می‌گوید که حکومت وحدت ملی فاسد ترین حکومت است اما او به دستور گلبدین حکمتیار با حکومت وحدت ملی آتش بس کرده است. این قومندان حزب اسلامی می‌گوید که اگر مواد توافق‌نامۀ حزب اسلامی با حکومت عملی شود شمار زیاد طالبان را در بغلان با حکومت یکجا خواهد کرد.

قومندان میرویس که ادعا می‌کند یک هزار مرد مسلح دارد و این تفنگداران بخش‌هایی از ولسوالی بغلان مرکزی، دوشی و شهرپلخمری به شمول بخش‌هایی که معادن کرکر و دوکش در آن‌ها قراردارند.

او گفت: این حکومت حکومت جور شدۀ دست امریکایی‌ها است و همین امریکایی‌ها و ناتو که همین حکومت را ایجاد کرده اند می‌گویند که این حکومت مفسد ترین حکومت است یعنی فساد در این نظام به اوج خود رسیده و کل ملت و مردم از دست این نظام به فغان آمده اند. اگر امر حکمتیار صاحب نباشد من خوش نیستم که همرای این نظام آتش‌بس کنم.

او افزود: من این را به دولت و تمام ملت اطمینان میدهم که در ظرف شش ماه تمام بغلان را امنیت می‌کنیم. برادرانی که طالب استند با ما به تماس استند و می‌گویند که تفاهم‌نامۀ شما همرای دولت به کجا میرسد باز ما هم خواهیم آمد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار