افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 22 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

حکومت مانع فعالیت جاسوسان بی گانه در دستگاه دولت گردد

در حالیکه ناامنی و افزایش حملات هدفمند مخالفین مسلح در افغانستان با فعالیت ستون پنجم در درون نظام ارتباط داده می شود، ولسی جرگه از حکومت می خواهد تا مانع فعالیت جاسوسان بی گانه در دستگاه دولت گردد.

 

در نشست عمومی روز گذشته ولسی جرگه، بیشتر وکلا نگرانی شان را نسبت به اظهارات اخیر عبدالرب رسول سیاف رهبر سابق جهادی مبنی بر گسترش فعالیت افراد نفوذی مخالفین مسلح در صفوف دولت ابراز داشتند.

 

حاجی عبدالظاهر قدیر که ریاست مجلس را بر عهده داشت گفت که سکتور امنیتی باید هر چه زودتر در خصوص جلوگیری از فعالیت جواسیس بیگانه در داخل نظام دست به کار شود:

 

” ملت با مشکلات بسیار زیاد جدی روبرو است و اگر افغانستان را نجات ندهید هم در برابر ملت مسوول خواهید بود و هم در برابر خداوند، ما از ریاست عمومی امنیت ملی، وزارت دفاع و وزارت داخله رسماً می خواهیم که این موضوع را به گونه جدی تعقیب کنند.”

 

به تازه گی عبدالرب رسول سیاف رهبر سابق جهادی، هشدار داد که اگر حکومت حامیان و افراد نفوذی مخالفین مسلح را از صفوف دولت پاکسازی نکند، این افراد در آینده از داخل بر ضد حکومت قیام خواهند کرد.

 

آقای سیاف روز یکشنبه در مراسم گرامی داشت از چهارمین سالروز کشته شدن برهان الدین ربانی رییس جمهور پیشین افغانستان، هم چنان گفت که رهبری اکثر حملات در کشور، از کابل صورت می گیرد.

 

در عین حال شماری از اعضای ولسی جرگه روز گذشته در نشست عمومی اظهارات آقای سیاف را تائید کرده گفتند که حکومت باید این موضوع را دست کم نگیرد.

 

حاجی عبدالرحیم یکی از این وکلا گفت:

 

” شب گذشته در یکی از ولسوالی های بادغیس بنام ولسوالی قادس، در خانه یکی از کسانی که بسیار نزدیک به یکی از وزرای سکتور امنیتی است یک گروپ طالب مسلح را در داخل خانه اش جابجا می کند و چند گروپ دیگر را نیز آماده می کند که این گروپ ها هم به همکاری آنها برای سقوط ولسوالی کار کند اما گروپ دستگیر می شود از نزد شان 300 دانه تنها توبچه دستگیر می شود، ستون پنجم فوق العاده در داخل حکومت فعال است.”

 

همین گونه داود کلکانی، یکی دیگر از وکلا در ولسی جرگه می گوید که حکومت باید مسوولیت اش را در این خصوص ادا کند:

 

” این وظیفه دولت اسلامی افغانستان است که جراآت آنرا پیدا کنند تا آنها را به محاکمه بکشانند و ما می خواهیم که دولت در مقابل دشمنان مردم افغانستان در مقابل جاسوسان ای اس ای، اقدام جدی مطابق قانون بکند.”

 

در گذشته نیز نگرانی های در رابطه به فعالیت گسترده افراد نفودی و حامیان مخالفین مسلح در داخل نظام افغانستان که مسبب ناامنی در کشور بوده مطرح شده است.

 

رییس اجرائیه حکومت افغانستان نیز قبلاً تایید کرده بود که در صفوف دولت جواسیس بی گانه حضور دارد.

 

خواستیم در مورد اظهارات تازه عبدالرب رسول سیاف و عکس العمل ولسی جرگه در این خصوص نظر حکومت را داشته باشیم، اما با تلاش های زیاد موفق نشدیم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار