افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 25 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

حکومت باید عاملان گمراهی جوانان را مجازات کند

مجازات

پس از نشر خبر گرفتاری یک تن از استادان پوهنتون کابل به اتهام تشویق محصلین به فعالیت‌های افراطی، کمیسیون امنیت داخلی ولسی جرگه می گوید، افرادی که جوانان را به افراطیت می کشانند باید بازداشت و مجازات شوند.

صالح محمد صالح عضو کمیسیون امنیت داخلی ولسی جرگه روز گذشته گفت در ساحات اکادمیک، پوهنتون‌ها و مکاتب برخی حلقات دست به تبلیغات ضد حکومتی میزنند و حکومت باید در این زمینه اقدامات جدی داشته باشد:

” هر شخصی که مخالف نظام تبلیغ می کند و یا از جوانان سوء استفاده کرده آنها را به راه‌های غلط تشویق می کند آنها باید مطابق قانون مجازات شوند، آن افراد در هر ارگانی که باشند باید از آنها تحقیق شده و تحت نظارت گرفته شوند تا از جوانان سوء استفاده صورت نگیرد. ”

شماری از رسانه‌ها گزارش‌های را منتشر کرده اند که معروف راسخ یک تن از استادان پوهنزی شرعیات پوهنتون کابل روز شنبه از سوی ارگانهای امنیتی بازداشت گردیده است.

در گزارش‌ها آمده است که وی محصلین را به فعالیت‌های افراطی تشویق می کرد.

حدود هفت ماه قبل شماری از محصلین پوهنتون ننگرهار نیز با راه اندازی مظاهره بیرق های طالبان مسلح، داعش و حزب اسلامی را بلند کرده و برضد حکومت افغانستان شعار می دادند.

پس از آن مقامات حکومتی ۲۵ تن از محصلین را بازداشت کردند و ارگانهای امنیتی نظارت شانرا در ساحات اکادمیک بیشتر ساختند.

از سوی هم وزارت تحصیلات عالی افغانستان نیز تایید می کند که روز شنبه یک تن از استادان پوهنزی شرعیات پوهنتون کابل از سوی ارگانهای امنیتی افغان بازداشت گردید.

فیصل امین سخنگوی این وزارت گفت، تا کنون در مورد بازداشت این استاد کدام معلومات رسمی با آنان شریک ساخته نشده است:

” تایید می کنم که این استاد از سوی ارگانهای امنیتی بازداشت گردیده و جزییات دیگر نزد ارگانهای امنیتی است و تا زمانیکه تحقیقات تکمیل نگردد با ما شریک ساخته نمی شود و زمانیکه با ما شریک ساخته شود به شما معلومات می دهیم. ”

کمیسیون امنیت داخلی ولسی جرگه در حالی از تبلیغات ضد دولتی و تشویق جوانان به فعالیت‌های افراطی در ساحات اکادمیک ابراز نگرانی می کند که علاوه بر طالبان مسلح، داعش، حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار و حزب التحریر نیز در افغانستان فعالیت دارند.

صالح محمد صالح عضو کمیسیون امنیتی داخلی ولسی جرگه نیز تاکید میکند که گروه‌های مخالف مسلح نباید گذاشته شوند تا از احساسات جوانان در پوهنتون‌ها و ساحات اکادمیک به نفع‌شان استفاده کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار