افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 19 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

حکومت روی موقف اش در برابر پاکستان ایستاده گی کند

به باور آگاهان و مردم، باید حکومت افغانستان روی موقف اش در برابر پاکستان ایستاده گی کند و نگذارد سیاست های شوم آن کشور در افغانستان تطبیق گردد.

 

از دید سیاسیون کشور، برقراری صلح، امنیت و ثبات در افغانستان و جلوگیری از مداخله پاکستان در امور کشور، نیاز به اتحاد واقعی همه ملت افغان دارد.

 

معاون اول مشرانو جرگه افغانستان با اشاره به این مساله از رهبران حکومت وحدت ملی می خواهد تا بخاطر رسیده گی به عامل خارجی جنگ در کشور که به گفته وی پاکستان است، اقدامات جدی بکنند.

 

محمد علم ایزدیار روز گذشته در محفل آغاز کار انجمن والیان در کابل، تأمین امنیت و ثبات در کشور را مشروط به قطع مداخلات پاکستان در افغانستان خواند.

 

” تا زمانیکه ما با شهامت اراده به حل مشکل با پاکستان نپردازیم، تأمین امنیت و ثبات در افغانستان کار بسیار مشکل است به این اساس من امیدوار استم که رهبران حکومت وحدت ملی به رسیده گی به عامل خارجی جنگ در افغانستان که عبارت از مداخله، سیاست و استراتیژی پاکستان در قبال افغانستان می باشد، رسیده گی جدی داشته باشند.”

 

این اظهارات در حالی مطرح می شوند که رییس جمهور اشرف غنی اخیراً موقف تندی را در قبال پاکستان اختیار کرد.

 

آقای غنی گفت که پس از این ابتکار صلح به دست افغانها خواهد بود و آنها از پاکستان دیگر نمی خواهند که طالبان را به میز مذاکره با حکومت افغانستان حاضر بسازد.

 

این موضع گیری آقای غنی با استقبال گرم مردم و حلقات سیاسی کشور قرار گرفت.

 

حالا هم مقام های حکومت پیشین می گویند که آنان با تمام نیرو بخاطر دفاع از افغانستان از موضع اخیر رهبران حکومت وحدت ملی حمایت کرده و همگام با آنها جلو هر گونه تجاوز بر کشور را خواهند گرفت.

 

رنگین دادفر سپنتا مشاور پیشین شورای امنیت ملی افغانستان گفت: در صورتی که موضوع سرنوشت کشور مطرح باشد، مساله گروه های سیاسی و اپوزسیون در برابر حکومت اصلاً مطرح نمی باشد.

 

” هر آنچه که رهبران حکومت وحدت ملی اخیراً در برابر تجاوز پاکستان گفته اند. می خواهم بگویم که صادقانه و بدون هر گونه تزلزل آنها می توانند به جلو و ما هم به دنبال شان در دفاع از خاک کشور روان می باشیم.”

 

موضع اخیر حکومت افغانستان در قبال پاکستان و حمایت حلقات سیاسی از آن، در میان مردم عام امیدواری ها را به میان آورده است که ممکن این موضوع سبب گردد تا پاکستان از مداخله در امور افغانستان دست کشیده و با این کشور در راستای تأمین صلح و ثبات صادقانه کمک کند.

 

به باور آگاهان و مردم، باید حکومت افغانستان روی موقف اش در برابر پاکستان ایستاده گی کند و نگذارد سیاست های شوم آن کشور در افغانستان تطبیق گردد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار