افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 13 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

حکومت در پی ایجاد بحران در انتخابات آینده

احمد ولی مسعود

رییس بنیاد احمدشاه مسعود گفت که حکومت برای ایجاد بحران در انتخابات آینده کشور برنامه‌ریزی می‌کند و نقش رهبر حزب اسلامی نیز نامعلوم است.

احمد ولی مسعود رییس بنیاد احمدشاه مسعود د تازه‌ترین اظهاراتش از جریان های سیاسی همسو در افغانستان خواست تا در چوکات پلان وفاق ملی با یکدیگر منسجم شوند و اجازه ایجاد بحران در انتخابات آینده کشور را ندهند.

وی در سفر به هرات گفت: در این شکی نیست که رهبری حکومت وحدت ملی برای فساد در انتخابات آینده افغانستان برنامه‌ریزی می‌کند بنابراین باید جریان‌های مختلف انسجام محکمی بوجود آورند.

مسعود از مردم افغانستان و مقامات سیاسی کشور خواست تا از پلان وفاق ملی حمایت کنند.

برادر احمدشاه مسعود اظهار داشت: از طریق این گفتمان باید نوعی بیداری ملی و اعتماد سازی بوجود آورد.

این فعال سیاسی در ادامه همچنین تغییر نظام از ریاستی به پارلمانی در افغانستان را نیز از موارد مهم پلان وفاق ملی دانست.

وی در ادامه با اشاره به روند صلح افغانستان خاطرنشان کرد که این روند موفقیتی نداشته زیرا حکومت وحدت ملی با ضعفی که دارد در ساختار خود نیز به صلح نرسیده است.

احمد ولی مسعود ادامه داد: بدون شک ضعف دولت کنونی زمینه نفوذ کشورهای خارجی را فراهم کرده است بنابراین باید به قدرت مردمی دست یابیم تا در عمل مستقل عمل کنیم.

رییس بنیاد احمدشاه مسعود همچنین درباره صلح و نقش حکمتیار در اوضاع جاری افغانستان تصریح کرد: حزب اسلامی اهداف و مواضع نامعلومی دارد و درباره این که گلبدین حکمتیار می‌تواند در پلان وفاق ملی جا بگیرد یا خیر، قضاوت زود است.

این سیاستمدار روز گذشته نیز گفته بود که بحران‌های کنونی محصول و نتیجه نظام ریاستی است و این نظام به یکی از بزرگ‌ترین و اساسی‌ترین مشکلات در کشور تبدیل شده است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار