افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 12 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

حکومت در قبال رویداد کشته شدن هفت فرد ملکی پاسخ روشن ارئه کند

آقای ابراهیمی افزود، آنها از حکومت میخواهند که نه تنها در قبال رویداد کشته شدن هفت فرد ملکی بلکه در رویداد های دیگر که اخیر در برخی ولایات صورت گرفته است پاسخ روشن ارئه کند.

 

هفت پیکر سر بریده شده و بخصوص پیکر کودک 9 ساله که با تیغ گلوی نازک اش بریده شده است غم و اندوه همه را برانگیخته و همه خود را شریک این غم میدانند.

 

چنانچه فضای جلسه روز گذشته ولسی جرگه را نیز این اندوه فرا گرفته بود.

 

عبدالروف ابراهیمی رییس ولسی جرگه افغانستان گفت پیام آنان به دشمنان اینست که هرگز موفق نخواهند شد که با انجام چنین جنایات میان افغانها تفرقه اندازد.

 

آقای ابرهیمی گفت: ” این یک پیام خطرناک به دولت افغانستان و بالاخره به متحدین سیاسی افغانستان به سطح بین الملل میباشد وضعیت افغانستان نهایت بد است این رویداد به یک فامیل و یا یک قوم ارتباط ندارد بلکه به ملت بزرگ افغانستان ارتباط دارد. ”

 

آقای ابراهیمی افزود، آنها از حکومت میخواهند که نه تنها در قبال رویداد کشته شدن هفت فرد ملکی بلکه در رویداد های دیگر که اخیر در برخی ولایات صورت گرفته است پاسخ روشن ارئه کند.

 

هفت غیرنظامی به شمول دو زن و یک کودک دختر به روز یکشنبه از سوی گروه داعش در ولایت زابل سربریده شدند.

 

این افراد به تاریخ اول اکتوبر از ولسوالی گیلان ولایت غزنی ربوده شده بودند.

 

این رویداد عکس العمل های تند به همراه داشته و همه افغانها با یک صدا خواهان مجازات عاملان آن شدند.

 

پیش از این گزارش های به نشر رسیده بود که گویا گروه طالبان به رهبری ملا اختر محمد منصور هشت عضو داعش را در پیوند به این قضیه اعدام کرده است.

 

اما ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان این گزارش ها را رد کرده است.

 

اعضای ولسی جرگه افغانستان میگویند که باید هر دو اتاق شورای ملی تشکیل جلسه دهند و رییس جمهور و رییس اجرائیه را بخاطر ارائه پاسخ در مورد سربریدن هفت فرد ملکی و مسایل مهم دیگر فرا بخوانند.

 

نقیب الله فایق و احمد بهزاد دو نماینده مردم در ولسی جرگه میگویند که حکومت افغانستان باید چنین جنایات را جهانی بسازد:

 

” این برنامه، برنامه عمق ستراتیژیک پاکستان را نشان میدهد و برخاسته از کسانی است که داعش را تقویه کرده اند و از این جنایات بهره برداری های سیاسی و نظامی در داخل افغانستان میکنند. ”

 

” من پیشنهاد میکنم که رییس جمهور و رییس اجرائیه باید به خانه ملت احضار شوند و نسبت به پیامد های این سکوت ننگین به گونه سریع صحبت شود. ”

 

در در پایان جلسه روز گذشته ولسی جرگه قطعنامه نیز در این خصوص صادر شد.

 

این در حالیست که رهبران حکومت وحدت ملی سربریدن این هفت تن از سوی گروه داعش را با شدیدترین الفاظ محکوم کرده و گفته اند که این یک عمل غیر اسلامی و بزدلانه است.

 

آگاهان میگویند که داعش پروژه خارجی است و تلاش میشود که افغانستان به همچو سوریه، یمن و برخی کشور های دیگر که تفرقه های مذهبی به اوج رسیده مبدل شود.

 

آنان بدین باور اند اگر جلو چنین تلاشها گرفته نشود مثل رویداد سربریدن افراد ملکی شاهد رویداد وحشت ناک تر از این خواهند بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار