افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 16 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

حکومت به مجاهدین مسئوولیت رهبری نبردها را خواهد داد

نماینده ویژه رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومت داری خوب می‌گوید که فیصله‌ی حکومت بر این شده است که از این پس حکومت به مجاهدین مسئوولیت رهبری نبردها را خواهد داد.

 

احمد ضیا مسعود، نماینده ویژه رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومت داری خوب در دیدار با سران جهادی و مردم کاپیسا تاکید می‌ورزد که پاکستان به جنایت‌هایش در افغانستان ادامه می‌دهد و دولت می‌داند که با گروه‌های هراس‌افگن گفت‌وگوهای صلح به پیش برده نمی‌شود.

 

وی می‌گوید که فیصله‌ی حکومت بر این شده است که از این پس حکومت به مجاهدین مسئوولیت رهبری نبردها را خواهد داد.

 

وی می‌افزاید: “همه گروه‌های تروریستی مثل طالبان، داعش و همه‌ی این‌ها فقط از سوی پاکستان پشتیبانی می‌شوند و متاسفانه بیشتر این تروریستان در مناطق شرقی کشور ما جا‌به‌جا شده اند.”

 

وی در ادامه گفت: “پاکستان چرا این کار را می‎کند؟ چون این کشور می‌خواهد با استفاده از هراس‌افگنی برنامه‌های بزرگ اقتصادی‌اش را در افغانستان و منطقه داشته باشد.”

 

آقای مسعود می‌گوید: “فیصله‌ی ما همین است که ما جوانان خود را و به ویژه مجاهدین صاحب های خود را در چارچوکات نیروهای امنیتی کشور داخل بسازیم تا بتوانیم این قوماندان ها که در نبرد با تروریزم تجربه خوبی دارند، فرماندهی جنگ را در کشور به دست بگیرند.”

 

والی این ولایت، نماینده گان و بزرگان کاپیسا در دیدارهای جداگانه با وی از حکومت می‌خواهند تا نبرد در شمال شرق کابل را جدی بگیرد، تا جنایت های کندز در این ولایت تکرار نشود.

 

خالد هاشمی، والی کاپیسا می‌گوید: “انشالله دشمن تلفات سنگین دیده و ما در تگاب و دیگر نقاط کاپیسا توانایی خوبی نشان داده ایم.”

 

نماینده‌گان مردم کاپیسا در مجلس نماینده‌گان نیز از حکومت می‌خواهند تا به تبلیغات در برابر مسلح سازی فرماندهان پیشین جهادی گوش ندهند و این تبلیغات را نادرست می‌دانند.

 

میرداد نجرابی، عضو کمیسیون امنیت داخلی می‌گوید: “مردم ما همه شان حاضر هستند که از ولایت شان دفاع کنند و ما این موضوع را که می‌گویند تفنگ سالاری و یا ملیشه سازی وغیره را رد می‌کنیم و تنها در کنار نیروهای امنیتی خود ایستاد می شویم.”

 

اقبال صافی نماینده دیگر مردم کاپیسا در مجلس می‌گوید: “ما از جناب شما می‌خواهیم تا با ارتقا کردن تان به ما را بیشتر به یاد داشته باشید و حرف‌های ما را بیشتر به مرکز برسانید.”

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار