افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 17 ژانویه , 2015 لینک کوتاه خبر :

حکومت با مجلس نمایندگان جبهه گرفته است

انتقادات اعضای مجلس همه روزه بیشتر می شود. وعده هایی که رییس جمهور در مورد آن داده بود عملی نشده است. از جمله این وعده ها معرفی کابینه در ظرف چهل و پنچ روز که به صد و چند روز کشید و انتخاب شایسته ها برای کابینه که از دید نمایندگان مجلس این نیز محقق نشده است و این کابینه ای شایسته نیست. این شایستگی امکان دارد فقط در چند وزارت وجود داشته باشد اما در بیشتر آنها رعایت نشده است.

 

آصفه شاداب عضو مجلس نمایندگان در برنامه رسانه ای گفت: برای آغاز بررسی نامزد وزرا ما نمایندگان مجلس مرخصی های خود را به تاخیر می اندازیم. در حال حاضر مانوری که برسر مجلس نمایندگان است این است که می خواهند مجلس را بدنام بسازند. آن هم به خاطر اعتراض نمایندگان به نامزد وزرا و اعتراض به اینکه چرا شایسته ها انتخاب نشدند. این امکان هم وجود دارد که نماینده ها به آنها رای اعتماد ندهند به همین دلیل حکومت با اعضای مجلس نمایندگان جبهه گرفته است.

 

وی در ارتباط با موضوعات اساسی که در مورد هر نامزد وزیر مورد بررسی قرار می گیرد عنوان کرد: تحصیلات آنها و عدم داشتن سابقه ی جرم در کشور، تجربه کاری آنها مورد بررسی قرار می گیرد. در قانون اساسی این موارد بررسی مشخص است. افرادی که دو تابیعت دارند قبل از اینکه به شورا بیایند تابعیت دوم خود را از کشور دوم باید فسق کنند. از قرار معلوم هفت نفر از کابینه ای که به مجلس معرفی می شوند دارای دو تابعیت هستند.

 

این نمایده مجلس علت تاخیر در کابینه را کشمکش هابر سر کرسی قدرت بیان کرد و گفت: ناعادلانه بودن تشکیل کابینه در این است که هم ارگانهای امنیتی و هم وزارت دفاع و امنیت ملی و وزارت داخله به اختیار یک قوم افغانستان است. این برای کشور تشویش آور و سرکشی از افغانستان شمول بودن و ملت سازی است.

ما نمی خواهیم در افغانستان کشمکشی وجود داشته باشد. این که ما قبول کردیم که حکومت وحدت ملی به وجود بیاید. مصلحتی غیر قانونی بوده و این به خاطر این بوده است که اقوام با هم به اتحاد برسند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار