افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 27 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

حکومت باید به مصونیت نهادهای مدنی توجه کند

دیده‌بان رسانه‌ها بدین باور است که پیش از آغاز هر گفت‌وگویی میان حکومت و طالبان باید از حامیان این گروه ضمانت گرفته شود که آنان دیگر نهادهای مدنی چون رسانه‌ها را آماج قرار نخواهند داد.

در حالی که گفت‌وگو میان حکومت و طالبان در رابطه با صلح روز به روز داغ تر می‌شود، نهاد پشتیبان رسانه‌های افغانستان تأکید می‌کند که پیش از برداشتن هرگامی در این راستا حکومت باید به مصونیت نهادهای مدنی توجه کند.

مجیب خلوتگر رئیس نی یا نهاد پشتیبان رسانه‌های آزاد افغانستان در این باره اظهارداشت: “خواست ما از حکومت افغانستان این است که از نهادها، حکومت‌ها و رهبرانی که از تروریستان حمایت می‌کنند؛ چه به صورت مستقیم چه به صورت غیرمستقیم تضمین تأمین امنیت جانی کارمندان خدمات عامه به صورت کُل و کارمندان رسانه به صورت ویژه گرفته شود و پس از آن مسئله‌ی فرآیند صلح و نشست‌های آن ادامه پیدا کند”.

درهمین حال؛ شورای حراست و ثبات افغانستان از حکومت می‌خواهد که در برخورد با حملات طالبان بر رسانه‌ها بی‌طرفانه عمل نکند و به پشتیبانی عملی از رسانه‌ها بپردازد.

مسعود ترشتوال سخنگوی شورای حراست و ثبات افغانستان خاطرنشان کرد: “تعهد اول، تعهد از احترام به آزادی بیان است؛ تعهد دوم تعهد به حمایت از آزادی بیان و تعهد سوم تعهد به اجرای آزادی بیان است”.

در بیش از یک دهه‌ی اخیر رویدادهای گوناگون در کشور جان ۵۷ خبرنگار را گرفته است؛ در تازه‌ترین رویداد هفت کارمند تلویزیون طلوع چهارشنبه‌ی هفته گذشته در یک حملۀ انتحاری جان باختند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار