افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, تحلیلی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 22 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

حکومتِ ناسالم، توانایی مهار تروریست‌ها را ندارد!

طالبان

بگفته یک نماینده ولسی جرگه، حکومت وحدت ملی به دلیل ضعف و مدیریت ناسالم، توانایی مهار تروریست‌ها در کشور را ندارد!

نماینده ولسی جرگه و رهبر حزب ملت افغانستان گفت: گروه داعش در افغانستان تحت حمایت مالی عربستان سعودی و قطر قرار دارند و اعضای این گروه تروریستی با کمک آنها به شمال افغانستان انتقال داده شده‌اند.

 

جعفرمهدوی افزود:این دو کشور پس از شکست گروه‌ تروریستی داعش در سوریه و عراق حالا از این گروه خاصتاً در شمال افغانستان حمایت می‌کنند.

 

این نماینده ولسی جرگه تاکید کرد: حکومت وحدت ملی به دلیل ضعف و مدیریت ناسالم، توانایی مهار تروریست‌ها در کشور را ندارد که ادامه این وضعیت افغانستان را به سوریه دیگری تبدیل خواهد کرد.

 

از سوی دیگر، جاویدکوهستانی کارشناس امور سیاسی و نظامی معتقد است که برخی از سازمان‌ها و افراد خاص در داخل و خارج از کشور برای پیاده کردن پروژه داعش در افغانستان تلاش می‌کنند و با استفاده از چرخبال های نظامی جنگجویان داعش را تجهیز می‌کنند.

 

وی با اشاره به انتقال دست‌جمعی برخی افراد از سایر مناطق افغانستان به شمال کشور گفت انتقال این افراد به منظور تقویت گروه تروریستی داعش صورت می‌گیرد.

 

این کارشناس مسایل سیاسی با انتقاد از عملکرد دولت تصریح کرد سکوت حکومت وحدت ملی را در برابر این توطیه پرسش برانگیز دانسته است.

 

این در حالی است که چند روز قبل عطامحمدنور والی بلخ و رییس اجرایی جمعیت اسلامی در نشست سران این حزب گفته بود که پروژه داعش در شمال افغانستان در حال عملی شدن است اما حکومت وحدت ملی هیچ برنامه‌ای برای سرکوب این گروه تروریستی در شمال کشور ندارد.

 

با این وجود امریکا با تقویت داعش متهم به تلاش برای ناامن سازی اطراف روسیه با استفاده از شمال افغانستان است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار