افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

حکمتیار یک داعشی است ؟!

حکمتیار داعش

بگفته یک کارشناس مسایل سیاسی، گروه تروریستی داعش در افغانستان به رهبر حزب اسلامی و گروه‌های نزدیک به وی خلاصه می‌شود.

سمیع دره‌ای فعال جامعه مدنی، شاعر، روزنامه‌‌نگار و کارشناس مسایل سیاسی کشورمان اظهار داشت: اتهاماتی وجود دارد که گروه تروریستی داعش در افغانستان به حکمتیار و دار و دسته وی خلاصه می‌شود و طیف خاصی از اقوام و احزاب سیاسی در کشور هدف قرار می‌گیرند.

وی افزود: متاسفانه تحت عنوان داعش گروهکی در افغانستان شکل گرفته است که مسئولیت تمام جنایات در کابل را به عهده می‌گیرد و اینکه چرا فقط یک قوم و یا حزب خاص سیاسی هدف قرار می‌گیرند موضوعی پرسش برانگیز تلقی می‌شود.

این کارشناس مسایل سیاسی تصریح کرد که حکمتیار رهبر حزب اسلامی مهره نیابتی ارگ ریاست جمهوری است.

سمیع دره‌ای تصریح کرد: بسیاری از مردم معتقدند که داعش در افغانستان از سوی تشکیلاتی در ارگ ریاست جمهوری و برخی جریان‌های سیاسی شکل گرفته است که جنایت‌های خونینی در کشور مرتکب می‌شوند.

وی گفت: حکمتیار رهبر حزب اسلامی پیش از ورودش به کابل با گروه تروریستی داعش در افغانستان بیعت کرده بود.

این فعال مدنی خاطرنشان کرد: عطامحمد نور والی معتقد است برخی از اعضای شورای امنیت ملی و افرادی در ارگ ریاست جمهوری از گروه تروریستی داعش برای سرکوب منتقدان و جریان‌های اپوزیسیون به صورت برنامه ریزی شده استفاده می‌کنند.

وی در ادامه اظهارداشت: جنگ در کشور به سمت قومیتی شدن در حرکت است و حکمتیار یکی از مهره های اساسی در این توطیه محسوب می‌شود و به مسایل قومیتی دامن می‌زند.

وی اظهار داشت: در فضای اجتماعی بی اعتمادی گسترش یافته و جنگ به سمت قومیتی شدن در حرکت است. صف بندی‌های رسانه‌های پشتو و فارسی نیز به وضوح مشاهده می‌شود.

به گفته وی صف بندی‌ها در بسیاری از رسانه‌ها سازمان یافته است تا ذهنیت مردم را به سمت دیگری سوق دهند اما اقوام همواره در کنار هم به صورت مسالمت آمیز در گذشته زنده گی کرده‌اند.

سمیع دره‌ای تاکید کرد که دامن زدن به اختلافات و جهت دهی افکار عمومی به سمت مسایل قومیتی می‌تواند پیامدهای بسیار ناگواری را در پی داشته باشد و به وحدت مردمی کشور صدمه بزند.

این کارشناس معتقد است که رهبران سیاسی کشور این واقعیت را پذیرفته‌اند که وجود یک دولت بد بهتر از نبود هیچ دولتی است و عطامحمد نور و سایر اپوزیسیون دولت نیز به این مسئله اذعان دارند.

وی تصریح کرد که شورای عالی ایتلاف نجات افغانستان و سایر احزاب اپوزیسیون دولت می‌دانند که ثبات در افغانستان در اولویت قرار دارد و هر اقدامی فراتر از اعمال فشارهای سیاسی هزینه سنگینی برای مردم کشور به همراه خواهد داشت.

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی چند روز پیش نیز در سخنانی در ولایت خوست نیز به مسایل قومی دامن زده و اظهارات ضدو نقیضی را درباره برخی از اقوام و ولایات کشور عنوان کرد.

رهبر حزب اسلامی ضمن حمایت از شبکه حقانی اظهار داشت که پاکستان بیشترین صدمه را از جنگ در افغانستان متحمل شده است.

 1. حمید سنکدر :

  یک سگ است

 2. حبیب الله وفا :

  نوشی جانش که داعیش است

 3. امینی عبدالقدیر :

  نوش جان زنده باد حکمتیار

 4. Kabul Qadim :

  زنده باد حکمتیار .نوش جانش .همه میداند یک قهرمانست.دل شما کمونیستها و منافقین را بد کرده میمیرین.انشاءالله

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار