افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 18 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

حنیف اتمر؛ اولین گزینۀ امریکا و انگلیس برای پیشبرد طرح هایشان!

حنیف اتمر

 

سابقۀ کمونیستیِ حنیف اتمر، اورا به اولین گزینه ی امریکا و انگلیس برای پیشبرد طرح های درازمدت شان در قلب منطقه تبدیل کرده است!

 

در بحبوحه ی حکومت وحدت ملی که هیچ مقام مسوولی از چوکی و معاش خود در چند ماه آتی اطمینان خاطر ندارد و به هر ریسمانی چنگ می زند تا تضمینی برای دوام و بقای خود بیابید؛ استثنایی نیز وجود دارد که از هم اینک جای پای خود را برای حداقل حضور در دو دوره ی آتی حکومت محکم کرده است.

 

حنیف اتمر چهره ی شناخته شده و نام آشنایی است که این روزها بیشترین نقش فعالانه و حضور چشمگیر در تصمیمات داخلی و خارجی ارگ ریاست جمهوری در حوزه ی سیاسی داشته است بگونه ای که به احتمال قریب به یقین در آینده ای نزدیک از وی بیشتر خواهیم شنید!

 

تحرکات حنیف اتمر در روزگاری که دیگر سران احزاب و ارگ نشینان و چهره های شاخص بویژه غیر پشتون ها به مسایل قومی قبیله ای پیش پا افتاده و عموما اجتماعی مشغول اند و در خواب غفلت بسر می بردند؛ برای کشورهای منطقه و عناصر خارجی بسیار به چشم می آید.

 

حنیف اتمر امضا کننده ی تفاهمنامه ی امنیتی کابل واشنگتن بوده است، حنیف اتمر مسافر بی بدیل کابل از آدرس حکومت مرکزی به تهران، مسکو، پکن، دهلی و غرب بوده است، حنیف اتمر امضا کننده ی صلح با حکمتیار به نمایندگی از ارگ ریاست جمهوری بوده است و در نهایت حنیف اتمر پای ثابت نشست های مهم منطقه ای و بین المللی بوده و خواهد بود.

 

بنابراین و با تداوم این روند باید منتظر شنیدن خبرهای بیشتر از مشاور عالی شورای امنیت ملی در دیگر عرصه های حایز اهمیت افغانستان بخصوص در خط مشی سیاست خارجی باشیم به گونه ای که امضاهای وی در آینده ای نزدیک اعتبار ویژه ای به تفاهمنامه های مذکور با کشورهای مذکور خواهد بخشید.

 

سابقه ی کمونیستی حنیف اتمر و عضو برجسته ی سازمان خاد اینک زیر سایه ی زیرکی و پختگی سیاسی وی قرار گرفته است بگونه ای که طرف مذاکره کننده و معتمد کشورهای ضد کمونیستی قرار گرفته است و اولین گزینه ی امریکا و انگلیس برای پیشبرد طرح های درازمدت شان در قلب منطقه بشمار می رود.

 

نظر به اینکه چوکی های کنونی در دولت وحدت ملی بسیار بی اعتبارتر و فرمالیته تر از دولت های پیشین شده اند و ارگ نشینان صرفا به حضور نمادین و دریافت معاشات و امتیازات جانبی از حکومت بسنده کرده اند؛ می توان مدعی شد قدرت حنیف اتمر درحال حاضر از هر شخص حقیقی و حقوقی دیگری در کشور حتی اشرف غنی بیشتر و بالاتر است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار