افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 2 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

حنا ربانی کهر:برای تقویت روابط پاكستان -افغانستان به كابل سفر كردم!!

 

حنا ربانی كهر كه دیروز (چهارشنبه) به كابل سفر كرده است در حضور وزیر امورخارجه افغانستان به خبرنگاران گفت: وضعیت امنیتی و سیاسی افغانستان در تمام كشورهای منطقه تاثیر گذار است، از این رو امنیت و صلح در پاكستان نیز وابسته به اوضاع افغانستان است و اسلام آباد هرگز نمی خواهد، افغانستان با چالش روبرو باشد.

ربانی كهر ادعاها مبنی بر تلاش پاكستان برای ایجاد بی ثباتی در افغانستان را به شدت رد كرد و گفت: پاكستان طرفدار استقلال و اتحاد افغانستان است و هر تهدیدی بر ضد افغانستان،ٰ تهدید منافع پاكستان به شمار می رود.

وزیر امور خارجه پاكستان با تاكید به اینكه اسلام آباد هیچ برنامه مخفی بر ضد افغانستان ندارد،دین و فرهنگ را از جمله مشتركات دو كشور دانست و گفت: صلح و ثبات در پاكستان، بدون صلح و ثبات در افغانستان غیر ممكن است.

‘زلمی رسول’ وزیر امور خارجه افغانستان نیز در گفت وگو با خبرنگاران با ابراز تاسف از بروز تیرگی اخیر در روابط دو كشور افغانستان و پاكستان به لزوم گسترش روابط كابل – اسلام آباد تاكید كرد و گفت: امیدواریم در آینده شاهد روابط خوب دو كشور باشیم.

وزیر امور خارجه افغانستان گفت:روابط دوستانه به نفع دو كشور است.

مقامهای بلند پایه افغانستان پیش از این اعلام كردند كه برخی دستگاههای قدرتمند در پاكستان از طالبان حمایت می كنند و در تدام ناآرامی ها در افغانستان نقش دارند.

 

منبع:http://www.irna.ir

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار