افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 4 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

حملۀ هوایی امریکا به زنان و واطفال افغان!

روز گذشته طیارات امریکایی به منطقه تودانک بالای وُلسوالی بالابلوک فراه حمله کردند و براثر این حمله تعداد زیادی از زنان و اطفال کشته و زخم برداشته و زخمی های این حادثه به شفاخانه منتقل شدند.

در ماه جدی امسال نیز طیارات نیروهای خارجی یا حمایت قاطع در منطقه موسوم به بز قندهاری در ولایت کندز 50 کشته و زخمی برجای گذاشت.
نیروهای امریکایی و ناتو از سال 2001 عیسوی بارها ملکیان را در حملات هوایی هدف قرار داده اند، اما به دنبال این حملات گفته اند که اشتباه صورت گرفته است.
یکی از هولناک ترین حمله های امریکا به مراکز ملکی افغانستان سال گذشته در ولایت کندز صورت گرفت و شفاخانه داکتران بدون سرحد در شهر کندز مرکز این ولایت، بمباردمان شد و تعمیر این شفاخانه دچار آتش سوزی و تخریب شد و بیش از 40 کشته و صدها زخمی برجای گذاشت.
قومندانان نظامی امریکا پس از این حمله سخنان ضد و نقیضی را مطرح کردند و در حالی که برخی از آنان گفتند که این حمله به درخواست نظامیان افغان صورت گرفته است، برخی دیگر آن را حمله ای اشتباهی قلمداد کردند.
شماری از قومندانان نظامی امریکا گفتند که گروه طالبان هنگام تصرف شهر کندز در این شفاخانه مستقر شده بودند و از آنجا به سمت نیروهای دولتی فَیْر می کردند، اما داکتران بدون سرحد این ادعاها را رد کردند و گفتند که زمانی که شفاخانه داکتران بدون سرحد در کندز مورد حمله قرار گرفت، هیچ جنگجویی در آن حضور نداشت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار