افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 30 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

حمله گروهی گروه طالبان بر پوسته‌های ولسوالی شیبر بامیان

طالبان

 

حدود ۲۰۰ جنگجوی گروه طالبان مسلح، ازحوالی ۸ صبح روز جمعه با سلاح‌های سبک و سنگین، برچندین پوسته دره شکاری بامیان حملات تهاجمی راه اندازی کردند.

به گزارش افغان تلکس، حملات تهاجمی طالبان از حوالی ساعت ۸ صبح روز جمعه برچندین پوسته دهن باغک و دره شکاری ولسوالی شیبر، آغاز شده بود و تا ناوقت شب گذشته ادامه یافت.

جنرال عبدالمبین ایزیدیار، قوماندان امنیه ولایت بامیان می‌گوید که با رسیدن نیروهای کمکی در ساحه دره شکاری ولسوالی شیبر این ولایت، شب گذشته حملات طالبان عقب زده شد.

قوماندان امنیه بامیان می‌گوید: ۴ سرباز پولیس که دیشب در جریان درگیری مفقود شده بودند، دو نفرشان کشته و دو تن دیگرشان زخمی شده اند؛ اما پوستۀ سرکوه دهن باغک که به دست طالبان سقوط کرده بود، دوباره به دست نیروهای امنیتی درآمده است.

به گفتۀ مقامات امنیتی بامیان دراین درگیری پنج تن از افراد گروه طالبان کشته شده و چندین جنگجوی دیگر آن گروه زخمی اند.

سمونیار نیک‌محمد قوماندان امنیه ولسوالی شیبر بامیان با تأیید این خبر می‌گوید که درگیری شدیدی در این ولسوالی رخ داد؛ اما طالبان مؤفق نشدند که پیشروی کنند.

پس از آغاز حملات تهاجمی طالبان بر پوسته‌های امنیتی دره شکاری، مسیر مواصلاتی بامیان از طریق دره شکاری به ولایت بغلان وشمال افغانستان از صبح روز جمعه، نیز مسدود شده بود.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار