افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 3 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

حمله هوایی ناتو بر مخفیگاه های داعش در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار

مایک لاوهورن سخنگوی نیروهای امریکا و ناتو مستقر در افغانستان روز گذشته در یک خبرنامه گفته است که در نتیجه حملات هوایی نیروهای آنها بر مخفیگاه های داعش در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار، مرکز نشراتی این گروه نیز تخریب شده است.

رادیوی داعش بنام (صدای خلافت) در ولایت ننگرهار در نزدیکی مرز با پاکستان فعال بود.

قوماندانی نیروهای امریکا و ناتو در افغانستان می گوید، حملات هوایی بر ولسوالی اچین ننگرهار در چوکات مبارزه با تروریزم راه اندازی شده بود. اما قوای امریکایی و ناتو در افغانستان در خبرنامه که در این مورد به نشر رسانده جزئیات بیشتر ارایه نکرده است.

همزمان با این، مقامات ولایت ننگرهار از تخریب مرکز انترنتی و کشته شدن ۲۹ جنگجوی گروه داعش در این حمله خبر داده اند.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار روز گذشته گفت، حملات هوایی دیشب دستگاه انترنت گروه داعش را نیز از بین برده است.

به گفته آقای خوگیانی، در این عملیات مشترک نیروهای افغان و بین المللی، چهار حمله هوایی صورت گرفته است.

وی گفت:

“در نتیجه این حملات هوایی ۲۹ شورشی داعش کشته شده اند که در جمع آنها ۵ کارمند رادیو و حداقل سه کارمند دستگاه انترنت این گروه شامل می باشند.”

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار افزود، حملات هوایی بین ساعت ۷ تا ۸ شب بر جنگجویان گروه داعش در منطقه (مومند دره) ولسوالی اچین صورت گرفته است.

گروه تندرو دولت اسلامی سال گذشته در ولایت ننگرهار در مناطق نزدیک به مرز پاکستان به فعالیت آغار کرد و مدت کوتاه به نشرات رادیو در این مناطق پرداخت.

این رادیو از سال ۲۰۱۵ میلادی به این سو، به طور غیر قانونی به نشر پیام ها و نشریه های این گروه پرداخته، خبرنگاران را تهدید کرده و برای جلب و جذب جوانان تبلیغ می نمود.

مقامات افغان در آن زمان چنین می پنداشتند که رادیو داعش از یک مرکز سیار پخش می شود که به گفته آنها تثبیت موقعیت آن کاری دشوار بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار