افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 25 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

حمله هوایی قوای نظامی امریکا به مواضع طالبان در جنوب افغانستان

حمله

این اولین حمله هوایی امریکا علیه طالبان در افغانستان از زمان صدور مجوز از سوی باراک اوباما، در ماه جاری محسوب می‌شود که در آن رییس جمهور امریکا به نیروهای این کشور اجازه داد دست به عملیات محدود علیه شورشیان در افغانستان بزنند.

 

پیتر کوک، سخنگوی پنتاگون از اعلام جزئیات این حمله خودداری کرد و تنها گفت، حمله در جنوب افغانستان انجام شده و هیچ یک از نیروهای امریکایی در زمان حمله در آن منطقه حضور نداشتند. وی حتی نگفت که این حمله به وسیله پهپادهای هجومی امریکا انجام شده یا جنگنده‌های این کشور. در اصلاحات جدیدی که باراک اوباما در استراتژی نظامی این کشور در افغانستان ایجاد کرده، نیروهای امریکایی می‌توانند نظامیان افغانی را در حملات علیه گروه‌های تروریستی از جمله طالبان، القاعده و داعش همراهی کنند.

 

پیتر کوک در پاسخ به اصرار خبرنگاران برای پرداختن به جزئیات این حمله گفت: نمی‌توانم بیشتر از این به موضوع بپردازم چرا که این یک عملیات در حال انجام است که هنوز پایان نیافته.

 

اصلاحات اوباما که اوایل ماه جاری میلادی به نیروهای مسلح این کشور در افغانستان اعلام شد، نقش اردوی امریکا در جنگ افغانستان را افزایش داده است. این تصمیم امریکا پس از ارائه گزارش‌هایی درباره ناکارآمدی اردو و نیروهای مسلح افغانستان در رویارویی با گروه‌های مسلح متعدد در این کشور از سوی کاخ سفید اتخاذ شد.

 

بیش از یک سال است که نیروهای بین المللی مستقر در افغانستان از جمله نظامیان امریکایی ماموریت‌های جنگی را به نیروهای افغان واگذار کرده‌اند و مقرر شده بود که نیروهای بین المللی دیگر در عملیات جنگی اشتراک نکنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار