افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 30 مارس , 2015 لینک کوتاه خبر :

حمله عربستان به یمن نشانه بی خردی این کشور است

محمدحسن جعفری دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان به ایرنا گفت: حمله عربستان به کشور یمن دخالت آشکار در امور داخلی یک کشور مستقل و غیرمتعهد است.

 

وی تصریح کرد: عربستان با دخالت در سوریه، عراق و گسیل نیروهای نظامی در بحرین، منطقه را به آشوب کشاند و با دخالت های بی حد و حصر عربستان در پاکستان و افغانستان توسط گروه های وهابی، سلفی و تکفیری مزدور مانند طالبان، القاعده و داعش زمینه سازی کلانی برای ایجاد اسلام هراسی و مسلمان هراسی انجام داد.

 

وی افزود: عربستان سعودی همواره حامی گروه های تروریستی بوده است و خاندان آل سعود و حکومت قبیله ای این کشور نقش تعیین کننده ای در ایجاد القاعده، داعش و طالبان داشته است.

 

وی تصریح کرد: عربستان سعودی به جای حمله به کشور یمن و اعزام نیروهای نظامی به بحرین، شکم افراد بادیه نشین کشور خویش را سیر کند که در فقر و گرسنگی به سر می برند.

 

جعفری ادامه داد: دستاورد حکومت مستند و دیکتاتور عربستان طی چند روز گذشته، ویرانی، تخریب، به خاک و خون کشاندن مردم یمن و قتل عام مردم بی دفاع و غیرنظامی این کشور بوده است.

 

وی با بیان اینکه برادران حوثی بدانند مقابله و مبارزه با آل سعود، مبارزه با ایادی استکبار جهانی است، گفت: عربستان سعودی و کشورهای اتحادیه عرب می خواهند مردم یمن به ویژه حوثی ها که 45 تا 55 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند را از بین ببرند و این از سیاست های ظالمانه سعودی ها و کشورهای مزدور منطقه است.

 

وی با تاکید بر اینکه شکست عربستان در یمن قطعی است، تصریح کرد: دولت مستبد عربستان از مبارزان و آزادی خواهان یمنی حوثی وحشت دارد؛ حکام سعودی بدانند که ملت ها بیدار شده اند و فریب عنوان خادم حرمین را نمی خورند.

 

دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان با بیان اینکه دولت قبیله ای عربستان عامل فتنه علیه مسلمانان و در واقع مزدور آمریکا است، گفت: مردم شبه جزیره عربستان از ظلم و ستم حکام بی لیاقتشان به ستوه آمده اند، هیچگونه آزادی ندارند و در اسارت و سیطره حکومت خاندان آل سعود هستند.

 

وی ادامه داد: در عربستان سعودی بر علما، روشنفکران و زنان ظلم مضاعفی صورت می گیرد که نمونه آن شیخ باقر نمر است که به جرم مخالفت با دولت سعودی محکوم به اعدام شده است.

 

وی تاکید کرد: مسلمانان جهان علیه گروه های افراطی، تکفیری و تروریستی بسیج شوند و نگذارند دشمنان اسلام و مسلمین تحت این عناوین ضربه به اسلام بزنند.

 

جعفری با بیان اینکه عربستان و ترکیه بدانند عامل فتنه در عراق، سوریه و منطقه هستند، تصریح کرد: بوجودآورنده اصل گروه های داعش و جبهه النصره، این دو کشور می باشند.

 

وی به دولت ترکیه هشدار داد: در امور کشورهای اسلامی به خصوص یمن دخالت نکند و بیش از این احساسات ملت ها را تحریک ننماید.

 

وی خطاب به دولت ترکیه ادامه داد: زمان امپراطوری عثمانی سپری شد؛ دخالت های شما در پیش اقوام افغانستان مشهود است و ما می خواهیم ترکیه همچنان یک کشور بی طرف باشد و در مسائل ملت های منطقه و کشورهای اسلامی دخالت نکند.

 

جعفری تاکید کرد: حزب رفاه ملی افغانستان از دبیرکل سازمان ملل متحد و شورای امنیت می خواهد جلوی نسل کشی در یمن گرفته شود و حملات هوایی روی مردم این کشور قطع شود.

 

عربستان سعودی از نخستین ساعات بامداد پنجشنبه، ششم فرودین ماه جاری به بهانه حمایت از عبدربه منصور هادی، رییس جمهور مستعفی و فراری این کشور، اقدام به بمباران گسترده یمن کرد که بر اثر آن دهها زن و کودک بیگناه جان خود را از دست داده اند.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار