افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 23 نوامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

طالبان :حمله انتحاری درمیدان وردک،به تلافی اعدام مجرمان بود!

صبح امروز جمعه یک اتومبیل بمب گذاری شده در ولایت میدان وردک، واقع در جنوب کابل، منفجر شد و به گفته منابع محلی، دو غیرنظامی را کشت و شصت نفر دیگر از جمله شماری زن و کودک را زخمی کرد.

 محل انفجار یکی از خیابان های میدان شهر بود که یکی از دفاتر هماهنگی نیروهای امنیتی افغانستان و نیروهای بین المللی در آن واقع است.

سخنگوی طالبان گفته است که این عملیات انتحاری توسط دو نفر به اجرا گذاشته شد و در نتیجه آن، دهها تن از نظامیان افغان و خارجی کشته شدند اما این ادعا از سوی مقامات محلی تایید نشده است.

در پی وقوع این انفجار، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان، با اظهار اینکه طالبان مسئولیت این عملیات انتحاری را برعهده می گیرند، گفت که این حمله به تلافی اعدام چهار عضو زندانی طالبان به اجرا گذاشته شده است.

روز سه شنبه این هفته، یکی از اعضای دفتر حامد کرزی، گفت که آقای کرزی احکام 16 محکوم به اعدام دادگاه های افغانستان را امضا کرده است.

امضای رئیس جمهوری افغانستان برای اجرای احکام اعدام لازم است.

براساس این گزارش، این افراد در ارتباط با ارتکاب جرایمی مانند قتل، تجاوز جنسی، آدم ربایی و کودک آزاری در محاکم افغانستان محاکمه و به اعدام محکوم شده بودند.

روز چهارشنبه نیز رسانه های خبری افغانستان گزارش کردند که احکام هشت تن از این شانزده نفر به اجرا گذاشته شده است. انتشار خبر اجرای احکام اعدام واکنش منفی برخی سازمان های مدافع حقوق بشر را در پی آورد که صدور و اجرای حکم اعدام را مردود می دانند.

با وجود گزارش منابع دولتی در این مورد که اعدام شدگان مرتکب جرایم جدی کیفری شده اند، سخنگوی طالبان از جهار تن از اعدام شدگان با عنوان “اسرای جنگی طالبان” یاد کرده و گفته است که آنان به طور غیرعادلانه زندانی و محکوم شده بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار