افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 12 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

حمله انتحاری داخل یک خانه در ولایت غور

حمله انتحاری افغانستان

به گزارش افغان تلکس به نقل از مقام های محلی ولایت غور، یک حمله انتحاری داخل یک خانه در مرکز این ولایت رخ داد که قربانیان آن اعضای یک فامیل بودند.

مقام های محلی ولایت غور می گویند یک حمله انتحاری چاشت روز جمعه در مرکز شهر فیروزکوه ؛ جان یک دختر شش ساله را گرفت و پنج عضو دیگر این فامیل را زخمی نمود.

عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور می گوید این حمله انتحاری ساعت۱۲:۳۰ چاشت روز جمعه در منطقه جَرسِیپور در شهر فیروزکوه مرکز این ولایت بوقوع پیوسته است.

آقای خطیبی می گوید این حمله انتحاری در داخل یک خانه شخصی بوقوع پیوسته است که اعضای یک فامیل قربانیان آن بوده اند.

سخنگوی والی غور می گوید جسد فرد انتحار کننده نیز در ساحه موجود است اما تا بحال مشخص نیست که هدف انتحار کننده چه بوده است.

اما غلام مصطفی محسنی قوماندان امنیه ولایت غور می گوید هنوز مشخص نیست که یک حادثه انفجاری یا انتحاری بوده است.

آقای محسنی می گوید این احتمال وجود دارد که در این خانه واسکت های انتحاری نگهداری میشده و هنگام پوشیدن آن ، انفجار کرده باشد.

قوماندان امنیه ولایت غور می گوید خانه ای که در آن انفجار بوقوع پیوسته است مربوط مولوی عبدالرحمن یکی از افراد معاون والی نام نهاد طالبان در غور است .

این مقام امنیتی ولایت غور می گوید تحقیقات نیروهای امنیتی برای شناسایی فرد انتحار کننده و هدفش در این ولایت آغاز شده است.

از سوی دیگر داکتر جمعه گل یعقوبی رییس شفاخانه ولایتی غور نیز می گوید در این حادثه یک دختر شش ساله کشته و پنج تن دیگر بشمول یک دختر ۱۴ ساله ، یک پسر ۱۲ ساله ، یک خانم و دو مرد زخمی شده اند.

داکتر یعقوبی می گوید وضعیت پسر خردسال که در بین زخمیان این رویداد است وخیم میباشد.

تا بحال فرد و یا جمعی مسوولیت این حمله انتحاری را بعهده نگرفته است.

همزمان در ولایت فراه گروه طالبان با حمله بر یک پوسته امنیتی قوای افغان ، ۳ عسکر پولیس را کشتند.

مقام های محلی ولایت فراه می گویند این اتفاق حوالی ساعت ۵ صبح روز جمعه در منطقه جنجالک شاهراه هرات – کندهار در سرحد میان ولسوالی های گلستان و بالابلوک بوقوع پیوسته است.

ناصر میزانی سخنگوی والی فراه می گوید طالبان مسلح با حمله جمعی بر یک پوسته عساکر پولیس ملی ؛ قصد سقوط آنرا داشتند که با مقابله عساکر افغان روبرو شدند.

آقای میزانی می گوید در این درگیری ۳ عسکر پولیس ملی کشته و یک تن دیگر زخمی شده است.

گل بهار مجاهد آمر امنیت قوماندانی امنیه ولایت فراه نیز می گوید بعد از اطلاع از حمله طالبان ؛ عساکر کمکی پولیس را به این منطقه اعزام کرده اند که تلفات سنگین بر طالبان مسلح نیز وارد نموده اند.

گروه طالبان تا بحال در این مورد ابراز نظری نکرده است .

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار