- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

حملات هوایی قریب الوقوع نیروهای امریکایی به طالبان در افغانستان

جان نیکلسون

یک پایگاه خبری امریکایی از ارائه گزارش و پیشنهاداتی توسط قومندان نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان در دو روز آینده برای حملات هوایی و پهپادی به طالبان خبر داد.

پایگاه خبری «واشنگتن اگزمینر» در گزارشی اعلام کرد: «جان نیکلسون» قومندان نیروهای امریکایی و ناتو قرار است برای ارائه گزارش این نیروها به واشنگتن برود.

به نوشته این پایگاه خبری: نیکلسون قرار است تا دو روز آینده برای ارائه گزارش و پیشنهادات خود به مقامات ارشد امریکایی در کاخ سفید حاضر شود.

این پایگاه خبری تصریح می‌کند: بخشی از گزارشی که توسط قومندان نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان به مقامات کاخ سفید ارائه می‌شود در مورد هدف قرار دادن طالبان توسط نیروهای هوایی و حملات پهپادی امریکایی است.

در ادامه این گزارش اذعان شده است که جان نیکلسون در مورد وضعیت نیروهای امریکایی در افغانستان و تصمیم در مورد خروج این نیروها و تعداد نظامیان مستقر در کشورمان نیز گزارش و پیشنهادات خود را به مقامات ارشد کاخ سفید ارائه خواهد کرد.

جان نیکلسون در حالی گزارش و پیشنهادات خود در مورد حمله هوایی و پهپادی به طالبان را به کاخ سفید ارائه خواهد کرد که برخی از مقامات و بزرگان محلی در ولایت «ننگرهار» در شرق افغانستان در دیدار با رییس جمهور سابق کشورمان گفته‌اند که پهپادهای امریکایی تنها مخالفان داعش و برخی از طالبان ضد این گروه تروریستی را هدف قرار می‌دهند.

بزرگان قومی ولایت ننگرهار از حامد کرزی رییس جمهور سابق افغانستان خواستند تا در توقف این حملات به آنها کمک کند.

رییس جمهور سابق افغانستان نیز در این دیدار با محکوم کردن حملات هوایی نیروهای خارجی گفت که برای کمک به هموطنانش تلاش خواهد کرد.

پیش از این برخی از نماینده گان ولسی جرگه، تعدادی از مقامات حکومتی کشور را به حمایت از گروه تروریستی داعش متهم کرده بودند.

«ظاهر قدیر» نماینده مردم ننگرهار در ولسی جرگه نیز گفته بود که مشاور امنیت ملی کشورمان از داعش حمایت می‌کند.