افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 6 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

حمدالله دانشی: جنگ جبهه یی در قندز به پایان رسیده

حمدالله دانشی در مورد وضعیت امنیتی قندز گفت: جنگ جبهه یی به پایان رسیده، نقاط مهم ستراتیژیک به دست نیرو های امنیتی افغان اند و اما درگیری ها تا هنوز ادامه دارند:

 

“قندز یک شهریست که بر اساس ماستر پلان ساخته نشده، جنگجویان مسلح در کوچه های فرعی در برخی خانه ها پنهان اند، بعضی اوقات به سرک می آیند، یک فیرمی کنند، اوضاع را بر هم می زنند و دوباره فرار می کنند.”

 

سرپرست والی قندز اضافه کرد، نیرو های تازه نفس از کابل و بغلان رسیده اند و در تصفیهء شهر از وجود مخالفین مسلح سهم گرفتند. اما او گفت که آب و برق در شهر تا هنوز قطع اند که برای مردم مشکلات زیادی را به میان آورده است.

 

حمدالله دانشی در ادامه گفت:

 

“این افراد، شبکه های آبرسانی را تخریب کردند، برق را قطع کردند و به سب استشن های برق آسیب رساندند. کار در بخش آبرسانی جریان دارد و در یک و دو روز آب در شهر جریان پیدا می کند، ولی برق به خاطر تخریب سب استشن ها شاید در صورت امنیت پنج تا ده روز را در بر گیرد. ”

 

سرپرست والی قندز گفت: در وضعیت فوق العادهء جنگ رساندن کمک به مردمان ملکی خیلی دشوار و محدود است . به گفته وی، نیرو های امنیتی در جریان روز امنیت راه را تامین می کنند تا مردم از مناطق نا امن بیرون شوند و خود را به محلات مصون برسانند.

 

آقای دانشی گفت:

 

” کمک های بسیار زیاد آماده است، فقط منتظر توقف جنگ هستیم تا بتوانیم این کمک ها را برسانیم، منتها این چیز ها به شکل نان پخته و برخی مواد دیگر را ما در دو سه روز کم و بیش از طریق قوماندانی امنیه به مردمان که بسیار آسیب دیده اند ودر مناطق شان که جنگ نیست، توزیع کرده ایم.”

 

حمدالله دانشی افزود، دامنهء جنگ تا حد زیادی از شهر چیده شده و جنگجویان مخالف دولت به حومهء شهر متواری گردیده اند.

 

او گفت: در حال حاضر جنگ در ساحات بندر خان آباد،بندر امام صاحب، چهار دره وزاخیل ادامه دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار