افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 22 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

حمایت چرخبالهای انگلیسی از گروه‌های تروریستی در افغانستان

چرخبال

درحالی که بارها راپور‌هایی از پرواز چرخبالهای ناشناس در حمایت از داعش در افغانستان نشر شده‌ است، سفیر روسیه در کابل با نشر اعلامیه ای اعلام کرد که چرخبالهای انگلیسی از گروه‌های تروریستی در کشورمان حمایت می‌کنند.

به نقل از ماندگار، سفارت روسیه با نشر اعلامیه ای انگلیسی ها را به فرستادن چرخبالهایی به مناطق تحت تسلط گروه‌های تروریستی در افغانستان متهم کرد.

بر اساس این اعلامیه، وزارت خارجه روسیه در واکنش به راپور روزنامه تایمز اعلام کرد که حمایت مسکو از طالبان واقعیت ندارد، اما سازمان استخبارات انگلیس از گروه‌های تروریستی در افغانستان حمایت می‌کند.

وزارت خارجه روسیه به روزنامه تایمز توصیه کرد که به جای نشر اخبار جعلی به فعالیت چرخبالهای انگلیسی در مناطق تحت تصرف گروه‌های تروریستی در افغانستان تمرکز کند.

در این اعلامیه از روزنامه تایمز خواسته شده است تا به چشم پوشی نیروهای خارجی از اشتباهات خود در افغانستان و افزایش تلفات ملکیان در کشور تاکید توجه کند.

بر اساس این راپور، اخبار جعلی حمایت روسیه از طالبان برای انحراف توجه جامعه جهانی از شکست سیاست‌های امریکا و ناتو در افغانستان نشر می‌شود و ناشی از حسادت غربی‌ها به تلاش‌های روسیه در چوکات سازمان همکاری‌های شانگهای برای برقراری ثبات در افغانستان است.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که مسکو همواره از دولت افغانستان حمایت می‌کند و برای کمک به این کشور در راستای برقراری ثبات، توسعه اقتصادی و از بین بردن تروریزم و مواد مخدر تلاش می‌کند.

این در حالی است که بارها مقامات محلی، نماینده گان افغان و منابع خبری راپور‌هایی از حمایت چرخبالهای ناشناس از گروه تروریستی داعش در کشورمان نشر شده است.

اخیرا روزنامه تایمز چاپ انگلیس در راپوری به نقل از منابع ناشناس مدعی شده بود که روسیه تانکرهای سوخت وارداتی این کشور به افغانستان را در اختیار طالبان قرار می‌دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار