افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 10 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

حمایت مستقیم رحمان ملک از لشکر جنگهوی پاکستان

رحمان ملک وزیر داخله پاکستان مانند سایر سران مستبد نظامی آن کشور یک بار دیگر چهره واقعی خود را نشان داد. طوریکه طی سخنان ایرادی اش از لشکر جنگهوی شاخه ای از طالبان پاکستانی به خاطر حمله تروریستی شان در دهم عاشورا در شهر کابل سپاس و قدردانی نموده و علاوه داشته که خدا را شکر که این چنین حملات را در پاکستان انجام نداده اند و از گروه یزید صفت به صورت آشکار حمایت نموده است، چون رحمان ملک وزیر داخله برحال پاکستان است به خوبی میتوان مشاهده نمود که خلاف موازین اسلامی و انسانی به صورت آشکارا از گروه های هراس افگن حمایت می نماید در حالیکه با انجام حملات تروریستی شان در روز دهم عاشورا حدود 60 تن شهید و نزدیک به 200 تن دیگر زخمی گردیده اند، در حقیقت حالا وقت آن فرا رسیده است که از پاکستان سوال شود و جایگاه خود را تعین و مشخص کند یا واقعا در امر مبارزه با ترویزم باشد و یا طوریکه اعمال آن در ده سال گذشته به اثبات رسیده است در تقویت و پشتیبانی تروریزم قلمداد گردد.

با آنکه بخاطر تقبیح و نکوهش حملات تروریستی اخیر از جانب مقامات کشورهای دور و نزدیک پیام های تسلیت فرستاده شده ولی این پاکستان است که همچون یزیدان عصر حاضر قسی القلب ترین انسان های روی زمین هستند و نهادهای دولتی آن کشور نه تنها پیام تسلیت نفرستاده بلکه سران آن کشور به نحوی این عمل وحشیانه و ضد انسانی را تحسین نموده اند.

با این تمجید و تحسین های حلقات نظامی و استخباراتی پاکستان از گروه های تروریستی این را به اثبات می رساند که آنها در عقب این گونه حملات دست داشته و این چنین حملات از جانب آنها طرح ریزی میگردد.

به هر حال از آوان ایجاد پاکستان تا کنون سران نظامی آن کشور گروه های بزرگی را به هدف براندازی نظام های افغانستان ایجاد و در دامان آنها پرورش یافته که نمونه بارز آن گروه طالبان است که تحجر و اعمال غیر انسانی آن برهمگان اظهر من الشمس است.

با این همه اسناد، شواهد و اظهار نظرهای دولت مردان پاکستان بر جامعه جهانی است تا دیگر از تسامح و مدارا کار نگرفته و برخورد درست و مناسب را به هدف تضعیف نظامیان آن کشور اتخاذ نمایند چرا عدم حضور آن کشور در کنفرانس بن دوم، حمایت مستقیم از تروریزم، طرح و سازماندهی حملات انتحاری، ترور و … در کشور، حملات تروریستی و مرگبار بر نیروهای خارجی، نگهداری، تعلیم، تربیه و تجهیز گروه های مخالف به شمول سران رهبری آنها در مناطق امن و نظامی مانند ایبت آباد، گرفتاری ده ها تن تروریست پاکستانی در افغانستان و … دال بر این مدعای ماست و این حقیقتی است آشکار و انکار ناپذیر.

پس جامعه جهانی راهکار و روشی جدید در قبال پاکستان روی دست گیرند و برعلاوه اینکه کمک های نظامی و مالی خود را به آن کشور به صفر برسانند و با تحریم های گسترده بر نظامیان آن کشور هراس افگنی و تروریزم را ریشه کن کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار