افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 15 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

حمایت مالی امریکا از طالبان انشعابی

 طالبان

وزیر امور خارجه امریکا اعلام کرد که حمایت مالی واشنگتن از سرکردگان طالبان انشعابی از دیگر سیاست‌های اشتباه این کشور محسوب می‌شود، دولت اوباما تاکنون دستاوردی در افغانستان نداشته است.

به نقل از پایگاه خبری «واشنگتن اگزامینر»، باراک اوباما زمان انتخاب به ریاست جمهوری امریکا تعهد کرد تا جنگ «بد» عراق را پایان دهد و بر جنگ «خوب» افغانستان تمرکز کند.

اما رویکرد او در افغانستان با تردید‌هایی بین حمله یا خروج از این کشور همراه بود و قوانین محدودی را برای حضور نظامی در این کشور اعمال کرد.

در حال حاضر اوباما در ماههای پایانی ریاست جمهوری امریکا به نظر می‌رسد که در مورد چگونگی گفت‌وگو با طالبان سردرگم شده و هنوز هم از اینکه طالبان خواهان صلح نمی‌باشند، متعجب است.

«جان کری» وزیر امور خارجه امریکا در سخنرانی اخیر خود در «اتحادیه آکسفورد» گفت: افغانستان من‌حیث یکی از ضعیف‌ترین دستاوردهای دولت اوباما محسوب می‌شود.

سردرگمی همیشگی سیاست‌های اوباما در افغانستان آشکار بوده است.

اوباما به تازه گی دوباره اختیارات نظامیان خود در افغانستان را افزایش داده است که بر اساس آن، نیروهای این کشور می‌توانند در کنار نیروهای امنیت ملی افغانستان بجنگند.

همچنین نیروی هوایی این کشور از آزادی بیشتری برای حمایت از نیروهای افغان برخوردار شده‌اند.

یکی دیگر از سیاست‌های غلط اوباما که این پایگاه خبری از آن انتقاد کرده است، حمایت دولت فعلی امریکا از «ملا ننگیالی» و «ملا رسول» سرکردگان گروه انشعابی طالبان است.

روزنامه «وال استریت ژورنال» در 23 ماه می سال جاری میلادی فاش کرد که دولت امریکا بر اساس پروگرام مخفی از طالبان انشعابی حمایت مالی می‌کند.

این گزارش حمایت امریکا را از «گروه طالبان مورد علاقه» برای مبارزه با «گروه طالبان رقیب» آشکار کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار