افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 4 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

حمایت علما، روحانیون و بزرگان ولایت هرات از برنامه های حکومت

علما

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان عصر دیروز با شماری از علما، روحانیون و بزرگان ولایت هرات در مقر مقام ولایت دیدار کرد.

علما، روحانیون و متنفذین ولایت هرات بگونۀ منسجم از برنامه های حکومت اعلام حمایت و پشتیبانی نمودند. آنان از رئیس جمهور خواستند که در راستای مبارزه با فساد اداری بیشتر و بگونۀ جدی تر اقدام گردد و در ادارات  کار به اهل آن سپرده شود.

علمای دینی از نشرات شماری از رسانه ها ابراز نارضایتی کردند و از حکومت تقاضا نمودند تا برای نظم بخشیدن به نشرات رسانه ها اقدامات اساسی را روی دست گیرد. آنان از روند صلح به رهبری حکومت افغانستان نیز حمایت کردند.

علما، روحانیون و بزرگان ولایت هرات اظهار داشتند که حاکمیت قانون باید سراسری گردد و از فعالیت افراد زورمند و غیر مسؤل نیز جلوگیری شود. آنها تأکید کردند که زمین های دولتی که از سوی زورمندان غصب گردیده، باید دوباره به دولت باز گردانده شود.

رئیس جمهور کشور پس از استماع صحبت های آنان، گفت با افرادی که امنیت مردم را به خطر مواجه می سازند برخورد جدی صورت میگیرد. وی خاطر نشان کرد که حکومت برنامه های جدید و عملی را در راستای مبارزه با فساد اداری روی دست گرفته است.

رئیس جمهور غنی از علمای کرام و بزرگان خواست که برای تقبیح اعمال تروریستان همچنان پیش قدم باشند. وی اضافه کرد که ما تلاش های خود را برای تأمین صلح و ثبات از طریق مذاکره انجام دادیم و هرکسی که مردم بیگناه را بکشد، علیه اش اقدام خواهد شد.

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در ختم این دیدار، با شماری از علما، روحانیون و بزرگان جهت ادای نماز به مسجد جامع بزرگ هرات رفت و از بخش های مختلف این مسجد تاریخی دیدن نمود.

رئیس جمهور گفت که مسجد جامع هرات به شکل باستانی آن از بودجه دولت بازسازی خواهد شد و صنعت کاشی سازی تیموری نیز در این ولایت احیا می گردد تا از آن در سراسر افغانستان استفاده شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار