افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 مارس , 2016 لینک کوتاه خبر :

حمایت صدها تن از ورزشکاران از فرمان تازه رئیس جمهور

روسای فدراسیون های ورزشی و صدها تن از ورزشکاران حمایت شان را از فرمان تازه رئیس جمهور در رابطه به رشد ورزش و حل اختلافات میان ادارات ورزشی اعلام کردند.

کمیته ملی المپیک و ریاست عمومی تربیت بدنی افغانستان به علت موجودیت فساد و اختلافات همواره با انتقادها روبرو بوده و در برخی موارد حتی در این باره اعتراضات و تظاهرات نیز صورت گرفته است.

حالا روسای فدراسیون های ورزشی و شماری از ورزشکاران فرمان اخیر محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان را برای پایان دادن به این چالش‌ها اقدام خوب می‌دانند.

آنان با راه اندازی گردهمایی روز گذشته خود خواهان عملی شدن این فرمان گردیدند.

همایون خیری رئیس تربیت بدنی که در این گردهمایی حضور داشت گفت که این فرمان برای رشد ورزش و بهتر شدن کار در فدراسیون‌های ورزشی بسیار مهم است.

وی افزود:

” فرمانی را که رئیس جمهور صادر کرد راه را برای شما ورزشکاران باز کرد تا بهتر در عرصه ورزش بدرخشید خوشبختانه با صدور فرمان رئیس جمهور در ارتباط به وضعیت ورزش که صادر شد خط مشخص و روشن در رابطه به پیشرفت ورزش بوجود آمد.”

ریاست جمهوری به منظور تقویت ورزش و حل اختلافات میان ادارات ورزشی چندی پیش فرمانی را صادر کرد.

طرح قانون ورزش، انتصابی شدن روسای فدراسیون ها و تنظیم امور مالی ادارات ورزشی در تفاهم با وزارت مالیه از مواردی اند که در این حکم درج گردیده است.

مسئولان تربیت بدنی می گویند که به اساس این فرمان به ریاست سپورت و تربیت بدنی وظیفه سپرده شده تا ظرف شش ماه قانون ورزش را تهیه کند.

به گفته رئیس تربیت بدنی افغانستان، بخاطر معیاری شدن فدراسیون های ورزشی نیز یک کمیته ایجاد گردیده تا تمام فدراسیون های ورزشی را از لحاظ مسلکی و حقوقی بررسی نماید.

این سخنان در حالی مطرح می گردد که روز دوشنبه هزاران تن از ورزشکاران و مسئولان کمیته ملی المپیک با راه اندازی تظاهرات خواهان تجدید نظر در حکم رئیس جمهور و برکناری رئیس عمومی تربیت بدنی شدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار