افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 30 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

حمایت سازمان ملل از برقراری صلح و ثبات دائمی در افغانستان

فرستاده ویژه سازمان ملل تأکید ورزید که این سازمان هیچ‌گاهی مردم افغانستان را تنها نخواهد گذاشت.

 

نیکولاس هایسم نماینده‌ ویژه سازمان ملل در افغانستان یک بار دیگر پشتیبانی این سازمان را از افغانستان اعلام کرد. وی بیان داشت که سازمان ملل تا هنگامی به مردم افغانستان کمک خواهد کرد تا در این کشور صلح و ثبات دائمی تامین شود.

 

در همین حال نمایشگاهی از کارکرد های دوازده تن از کسانی که در بخش های گوناگون در بیش از یک دهه اخیر به کمک سازمان ملل متحد به مردم کار کرده اند نیز گشایش یافت .

 

وی که در یک مراسم تجلیل از هفتادمین سالروز سازمان ملل برگزار شده بود، بیان داشت: “شیوه‌ای را که ما امسال به‌خاطر بزرگداشت از سالروز ملل متحد رویدست گرفته‌ایم به این‌خاطر است که بتوانیم مشارکت این سازمان را با مردم افغانستان یادآوری کنیم و نیز تأکید کنیم که سازمان ملل هیچ‌گاه نمی‌تواند بدون کمک مردم افغانستان کارکند و به اهداف خود برسد.”

 

در همین حال فرستاده ویژه سازمان ملل تأکید ورزید که این سازمان هیچ‌گاهی مردم افغانستان را تنها نخواهد گذاشت.

 

وی در ادامه گفت: “باردیگر تعهد مجدد سازمان ملل را در راستای همکاری و مشارکت با مردم افغانستان اعلام می‌کنیم تا به آرزوی شان که یک افغانستان با ثبات، امن و با سعادت است برسند.”

 

در این مراسم تصاویر ۱۲ تن از کسانی که به کمک سازمان ملل در بخش‌های مختلف افغانستان کار کرده اند، به نمایش گذاشته شد.

 

یکی از این افراد، رحیمه است که به مدت ۱۵ سال به حیث همآهنگ کننده‌ی واکسین در ولایت بلخ کار کرده است.

 

وی در مورد کارکردهای خود گفت: “از مخالفان و مردم می‌خواهم تا در عملی شدن کمپاین واکسین پولیو با تیم‌های صحی همکاری کنند و اطفال را از فلج دائمی نجات دهند.”

 

غلام نبی باشنده ولایت ننگرهار یکی دیگر از این افراد است که به کمک سازمان ملل متحد برای کشاورزان در ولایت ننگرهار کودکمیایی توزیع می‌کند. وی می‌گوید که با این کار ۳۰ درصد فراورده‌های کشاورزان افزایش یافته است.

 

وی در این باره گفت: “ما به هزارها تن از کشاورزان در ولایت ننگرهار کود کمیایی توزیع کرده ایم و ۳۰ درصد فراورده‌های شان بیشتر شده است و این کشاورزان خیلی راضی هستند.”

 

افغانستان به عنوان یکی از اعضای فعال سازمان ملل به‌شمار می‌رود که در سال ۱۹۴۶ عضو این سازمان شد.

 

افغان تلکس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار