افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 12 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

حمایت حکمتیار از پاکستان!

حکمتیار پاکستان

حکمتیار در نشستی خبری اظهار داشت که پاکستان بیشترین آسیب را از جنگ افغانستان دیده است!

حکمتیار در نشست خبری در ولایت خوست به خبرنگاران گفت: مخالف مداخله سایر کشورها در مسایل داخلی افغانستان است.

رهبر حزب اسلامی در افغانستان در حالی مخالفت خود را با مداخله سایر کشورها اعلام کرده که بر اساس تویت تلویزیون یک، حکمتیار در این نشست گفته که پاکستان بیشترین آسیب را از جنگ جاری افغانستان متحمل شده است.

از سوی دیگر، روز یکشنبه نیز حکمتیار از رهبر و بنیانگذار شبکه حقانی اعلام حمایت کرد.

این در حالی است که مقامات کشورمان و امریکایی ها، شبکه حقانی و سازمان‌های استخباراتی پاکستان را بزرگترین عامل ناامنی در کشور معرفی کرده‌اند که سبب شکست در تلاش‌های بازسازی افغانستان شده است.

رهبر حزب اسلامی همچنین به احزاب حامی برگزاری لویه‌جرگه نیز هشدار داد که هرگز پلان دولت موقت را نمی‌پذیرد و باید انتخابات برگزار شود.

وی در ادامه اظهارات ضد و نقیض خود گفت: کمسیون انتخابات مانند شرکت سهامی است که بین رهبران حکومت وحدت ملی و دو ایتلاف سیاسی تقسیم شده است. اما نباید تغییر و یا اصلاحاتی در کمسیون انتخابات افغانستان انجام شود.

حکمتیار تاکید کرد حزب اسلامی خواستار برگزاری انتخابات از سوی کمسیون کنونی انتخابات افغانستان است.

رهبر حزب اسلامی در افغانستان اظهار داشت ناامنی‌ها در برخی از ولایات این کشور به صورت برنامه‌ ریزی شده انجام می‌شود تا مردم قادر به رای دادن نباشند.

وی در گردهمایی دو روز پیش در خوست گفته بود که انتخابات باید شفاف برگزار شود، در غیر این صورت افغانستان با هرج‌ومرج و بی‌ثباتی روبرو خواهد شد.

حکمتیار از یک طرف کمسیون انتخابات افغانستان را شرکت سهامی در اختیار رهبران حکومت وحدت ملی دانسته و از سوی دیگر با هرگونه تغییرات در این کمسیون مخالف است اما با این وجود هشدار می‌دهد که اگر انتخابات شفاف برگزار نشود افغانستان به بحران خواهد رفت.

  1. محمد نایبی :

    پاکستان شور ننش است

  2. Ęl Ťããf :

    خوب است که به صا حب خود وفا دار مانده . برای این نفر صرف غلام غلام بودن خوب است بیش طر ازآن ار زش ندا رد . بگفته بزرگان آسیا وان سگی داشت سگی او یک سگی داشت . غلام غلام بودن مثل داستان آسیا وان است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار