افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 16 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

حمایت بزرگان زابل از حکومت!

 

روزگذشته طی دیداری که اشرف غنی با تعدادی از بزرگان ولایت زابل داشت، حمایت همه‌جانبه آنها را دریافت کرد!

ابتدا، حاجی ملاخیل، یک‌تن از بزرگان ولایت زابل طی سخنانی از برنامه‌های حکومت اعلام حمایت کرده‌گفت که مردم زابل از پروسۀ صلح بین‌الافغانی حمایت می‌کنند و از پیوستن حزب اسلامی به روند صلح، خرسند می‌باشند.

 

وی افزود که مردم زابل با حکومت همکاراند و باشنده‌گان ولسوالی خاک افغان زابل، علیه تروریستان ایستادگی کردند و همۀ شانرا از این ولسوالی بیرون راندند. او اطمینان داد که هیچ‌گاه به تروریستان اجازۀ فعالیت در هیچ نقطۀ زابل داده نمی‌شود.

 

وی خواهان حمایت‌های بیشتر دولت از مردم شد تا ضمن تطبیق برنامه‌های انکشافی دولت در ولایت زابل، مردم هم‌چنان نگذارند تا گروه‌های اخلال‌گر در این ولایت فعالیت نمایند. این بزرگ قومی علاوه کرد که مردم در آوردن صلح، حکومت را همکاری می‌نمایند.

 

حاجی عبدالولی ولی رئیس شورای اقوام ولایت زابل نیز گفت: مردم زابل همیشه با دولت همکار بوده‌اند و از برنامه‌های حکومت، حمایت‌ همه‌جانبه می‌کنند. وی افزود که دولت توجه بیشتر به ولایت زابل نماید، زیرا این ولایت فرصت‌های مناسبی برای انکشاف دارد.

 

رئیس شورای اقوام زابل خاطرنشان کرد که ولایت زابل بستر خوب زراعتی دارد و حکومت، زمینۀ بازاریابی را برای محصولات میوۀ این ولایت فراهم سازد.

 

او از منابع آب ولایت زابل یاد کرده گفت که این ولایت سه دریا دارد، درصورتی‌که آب‌های این دریاهای این ولایت مهار گردد، زراعت زابل رشد بیشتری خواهد یافت.

 

وی خواهان احداث بندهای آب گردان در این ولایت شد. عبدالولی ولی گفت که ادارات ولایت زابل به‌ویژه معارف و شاروالی، نیاز به اصلاحات جدی دارد و از رئیس‌جمهور خواست که دراین خصوص توجه جدی مبذول دارد.

 

زهرا توخی زابلی عضو ولسی جرگه در صحبتی گفت که مردم زابل همکار دولت هستند، همانطوری‌که تروریستان را از این ولایت راندند، همچنان اجازه نمی‌دهند که هیچ گروه تروریستی در این ولایت فعالیت کند. وی اطمینان داد که مردم در همه عرصه‌ها به‌خصوص در آوردن صلح، با حکومت همکار می‌باشند.

 

اسدالله کاکر عضو شورای ولایتی زابل در صحبت‌هایش گفت: علمای لوی کندهار در نشستی که چندی پیش داشتند، حمایت همه‌جانبۀ شانرا از حکومت و پروسۀ صلح بین‌الافغانی اعلام کردند.

 

رئیس‌جمهورغنی در این ملاقات از بزرگان و متنفذین زابل قدردانی کرده گفت: شما با پیام حمایت از پروسۀ صلح آمده‌اید و شجاعت تانرا با بیرون راندن تروریستان از ولایت تان، ثابت ساختید.

 

رئیس‌جمهور افزود که حکومت می‌خواهد روند صلح را با مشوره بزرگان و متنفذین کشور به پیش ببرد، تا صلح که آرزوی مردم ما است در سراسر کشور تأمین گردد. وی افزود: کلید صلح به دست شماست و شما می‌توانید در آوردن صلح مؤثر واقع شوید.

 

رئیس‌جمهورمحمداشرف غنی، درخصوص بازاریابی به محصولات زراعتی کشور گفت که به‌زودی کوریدور انتقال میوه‌جات کشور از ولایت کندهار به هند آغاز می‌شود و از این طریق مارکت میوه‌جات افغانستان توسعه خواهد یافت.

 

رئیس‌جمهور اظهارداشت که زابل کاریزهای آب فراوان دارد و من به عبدالحمید هلمندی مشاور ریاست‌جمهوری هدایت می‌دهم، تا در هماهنگی با سکتور مربوطه در این بخش کار کند. وی به مردم زابل اطمینان داد که به شهر قلات توجه خاص صورت می‌گیرد و هم‌چنان در ادارات آن ولایت، اصلاحات جدی وارد خواهد شد.

 

رئیس‌جمهورغنی از بزرگان و متنفذین ولایت زابل خواست که نظریات و طرح‌های مشخص شان‌را درخصوص تأمین صلح، آماده کنند تا حکومت از آن در پروسۀ صلح استفاده نماید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار