افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 16 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

اسماعیل خان از عطا محمد نور حمایت کرد!

اسماعیل خان وزیر پیشین انرژی و آب افغانستان

به گزارش افغان تلکس، اسماعیل خان وزیر پیشین انرژی و آب افغانستان اعلام کرد: مردم افغانستان از طیارات امریکایی نمی‌ترسند و از مقاومت دست نخواهند کشید.
وزیر پیشین انرژی و آب افغانستان در مراسم بزرگداشت سالروز خروج نیروهای شوروی از کشورمان اعلام کرد که مردم افغانستان یک ابر قدرت را شکست داد اما ابر قدرت دیگری با نیرنگ وارد افغانستان شد.

وزیر پیشین آب و انرژی در گردهمایی در ولایت هرات تصریح کرد مردم افغانستان نزدیک به چهار دهه جنگ تحمیلی را در برابر امریکا و روسیه تحمل کردند.

وی افزود: اما مردم افغانستان از طیارات امریکایی نمی‌ترسند و از مقاومت دست نخواهند کشید.

اسماعیل خان اظهار داشت: تامین امنیت از طریق بمباردمان‌ در افغانستان ممکن نیست بلکه جنگ و درگیری در کشور از طریق تفاهم و اجماع مردم می‌تواند پایان یابد.

وزیر پیشین انرژی و آب تاکید کرد برای پایان جنگ، حکومت وحدت ملی افغانستان و نیروهای خارجی باید از تجارب قوماندانان جهادی استفاده کرده و از طریق برگزاری اجماع ملی اعتماد مردم را کسب کنند.

اسماعیل خان با اشاره به اختلافات عطامحمد نور با ارگ ریاست جمهوری تصریح کرد که مردم غرب افغانستان نیز از عطامحمد نور حمایت می‌کنند.

این در حالی است که اخیرا طالبان نیز با نامه سرگشاده از مردم امریکا خواسته بودند تا حکومت کشور را برای خروج از افغانستان تحت فشار قرار دهند، زیرا امریکا هیچ توجیهی برای حضور در افغانستان ندارد.

 1. Safiullah Ahmadi :

  امیر ما آمر ما

 2. Kharab Zergay :

  ګټي يي شرىکى دى ځکه نو،

 3. ﻣﺤﻤﺪ حسین :

  خیزی وغیم چه کردی

 4. Hafeez Ullah :

  قوريش شاد وريس

 5. سلیمان نظامی :

  زنده باد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار