افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 8 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

حمایت اسماعیل خان از پروسه صلح حکومت با حزب اسلامی حکمتیار

محمد اسماعیل خان وزیر سابق انرژی و آب به خبرنگاران گفت که اوضاع امنیتی در کشور نگران کننده است و پیش‌بینی ما با آغاز موسم گرما حقیقت یافته است.

وی افزود: از صلح با حزب اسلامی حکمتیار استقبال می‌کنیم.

اسماعیل خان اظهارداشت که راپور‌هایی از استفاده طالبان از خاک ترکمنستان وجود دارد که این نگرانی‌ها را با مقامات این کشور درمیان گذاشته‌ایم.

وزیر سابق انرژی و آب کشورمان درباره دخالت خارجی‌ها در ناامنی غرب افغانستان گفت که در هرات توزیع سلاح خارجی وجود ندارد و با پشتیبانی مردم اجازه دخالت به بیگانگان نیز نمی‌دهیم.

قومندان سابق جهادی اعلام کرد که ﻃﺎﻟﺒﺎﻥ در هرات از جوانان این شهر هستند بنابراین به مذاکره کشاندن آنها آسان است. من هرگز پیام جنگ نمی‌دهم بلکه همواره بر صلح تاکید می‌کنم.

وی با اشاره به عدم اختیار مقام دولتی تصریح کرد که در خارج از حکومت بهتر می‌تواند فعالیت کند.

اسماعیل خان همچنین درباره مذاکره چین و روسیه با طالبان نیز گفت که روسیه نباید فکر بازگشت به افغانستان داشته باشد زیرا تجربه شوروی سابق تکرار خواهد شد و احساس ناامنی چین نیز دلیل نمی‌شود که با طالبان مذاکره کند.

پیش از این نیز، اسماعیل خان در نشستی با قومندانان جهادی و شورای ولایتی هرات گفته بود که در شرایط کنونی جنگ به دروازه‌های شهرها رسیده و در صورت افزایش تهدیدها برای جهاد و حفظ دستاوردها از کسی اجازه نخواهیم گرفت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار