افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 5 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

حقیقت رویداد حمله انتحاری اخیر در هرات

در خبر ها آمده بود که عصر روز 12 حمل سال جاری یک مهاجم انتحاری سوار برموترسایکل، خود را در منطقه کوچه کارته ولسوالی انجیل در مسیر سرک میدان هوایی هرات انتحار کرده است.

در این انفجار، سه غیر نظامی زخمی و شخص انتحاری جان باخت.

پولیس هم اعلام کرد که این فرد تحت تعقیب پولیس بوده و بعد از انکه نتوانسته مواد همراه اش را به هدف نزدیک و انفجار دهد در مسیر راه قربانی بمب همراه خود شده است.

 

و حالا اصل ماجرا:

یک تن از نزدیکان قربانی به خبرنگار افتخاری ما در هرات گفت: پسر نوجوانی که شاگرد میکانیکی (مستری خانه) نزدیک خانه اش بود، بیگناه قربانی هدف شوم میکانیک کار شده است.

میکانیک کار، یک موترسایکل بمب گذاری شده را هفته ها در دوکان خود نگهداری می کند تا در فرصت مناسب در نزدیکی تاسیسات نظامی انفجار دهد.

بعد از انکه دولت محلی طرح منع رفت آمد موترسایکل را روی دست می گیرد این مرد مجبور می شود موترسایکل را به یک خانه امن انتقال دهد. از این رو به شاگرد خود دستور می دهد که موترسایکل مذکور را با یک کیسه برنج به خانه انتقال دهد و یک لیتر پطرول هم داخل موترسایکل می ریزد.

نوجوان بی خبر، موترسایکل را گرفته و برنج را به خانه ارباب خود می رساند و زمان برگشت و در زمان عبور رنجر پولیس توسط کنترول از راه دور میکانیک کار، از داخل دوکان انفجار داده می شود که منجر به قتل این نوجوان می شود.

فرد میکانیک کار اکنون متواری شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار