افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 13 دسامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

حقوق بشر بزرگترین دروغ دنیا

 

66 سال از ابداع ترکیب دو کلمه ای انسان و حقوقش برای پوشاندن غرض ورزی ها و امیال حیوانی گذشت و ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم. 66 سال است که لوح تقدیرهای حمایت از حقوق بشر میان دستان الوده به خون لندنی ها، اورشلیمی ها، پاریسی ها و نیویورکی ها دست بدست می چرخد و ما در افغانستان دم از مظلومیت می زنیم.

 

 

 

در روز جهانی حقوق بشر این بزرگترین دروغ دنیا که حرف به حرف و کلمه به کلمه و ریشه به ریشه و زبان به زبان به خورد جهانیان داده شد؛ بند بند حقوق بشر در مهد تمدن و فرهنگ و تکنولوژی و دموکراسی از هم می گسلد.

 

همزمانی افشای سرنوشت و سرگذشت زندانیان در بند نظامیان و سیاسیون امریکایی از تابعیت های مختلف مسلمان و غیر مسلمان در مجلس سنای امریکا مبنی بر نقض صریح حقوق بشر در مهد حقوق بشر بر مضحک بودن بیش از پیش این ترکیب دو واژه ای می افزاید.

 

منادیان حقوق بشر که همواره از این دستاویز برای انواع و اقسام اهداف سیاسی و نظامی و اقتصادی و فرهنگی خود سود جسته اند و بهره کشی کرده اند بزرگترین ناقضان این حقوق شده اند به گونه ای که حتی امریکا علیه امریکا سند رو می کند و دست به افشاگری می زند.

 

افغانستان گذشته از تمام مصایب و معضلات خودخواسته و خودخوانده ای که به حق در آن گرفتار آمده است و جز خودش هیچ مسببی برای سرزنش وجود خارجی ندارد؛ در وضعیتی بسا بهتر و قابل تحمل تر از شهروندان امریکایی و اروپایی قرار دارد.

 

حقوق بشر برای مدعیان حمایت از آن نه حقوق تمامی نژادها و مذاهب و جنسیت و اقشار مختلف از کشورهای آفریقایی تا آسیایی است که صرفا در حقوق یانکی ها صرفا و صرفا در حقوق سفیدپوستان یانکی و صرفا و صرفا و صرفا در حقوق مردان یانکی سفید پوست خلاصه می شود.

 

در مطبوعات و رسانه ها این روزها بسیار از وضعیت زنان مورد شکنجه، کودکان کار، معلولان و مجروحان افغانستانی قلم فرسایی می شود اما قشری هستند در کیلومترها آنسوتر که زیر بار فشار تکنولوژی و توسعه زدگی ضد انسانی در دستگاه های سرمایه داری خرد و خاکستر می شوند.

 

این بار از زوایه ای متفاوت به زنان و کودکان امریکایی و اروپایی بنگریم که متحمل بیشترین کار بدون مزد برابر، بیشترین تجاوز جنسی و روحی، بیشترین تبعیض نژادی و مذهبی قرار می گیرند اما همواره هاله ای از قدرت پمپاژ رسانه ای آنها را محو می نماید.

 

چه بسیارند سیاهپوست ها، سرخ پوست ها، زرد پوست های متحمل انواع توهین ها و تبعیض ها و محرومیت ها، چه بسیارند زنانی سرگردان و بی سرپرست و بدون حامی و بدون حقوق برابر با مردان، چه بسیارند کودکان رها شده و حاصل روابط نامشروع….

 

66 سال از ابداع ترکیب دو کلمه ای انسان و حقوقش برای پوشاندن غرض ورزی ها و امیال حیوانی گذشت و ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم. 66 سال است که لوح تقدیرهای حمایت از حقوق بشر میان دستان الوده به خون لندنی ها، اورشلیمی ها، پاریسی ها و نیویورکی ها دست بدست می چرخد و ما در افغانستان دم از مظلومیت می زنیم و هوای غرب در سر می پرورانیم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار